خشونت درتظاهرات پزشکان و کارکنان بیمارستان های یونان

اتحادیه سراسری پزشکان و کارکنان بیمارستان های یونان با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بودند: به علت کمبود بودجه مراکز درمانی کشور ، از صبح روز چهارشنبه دست اعتصاب سراسری و از پذیرش بیماران خودداری خواهند کرد.

اتحادیه سراسری پزشکان و کارکنان بیمارستان های یونان با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بودند: به علت کمبود بودجه مراکز درمانی کشور ، از صبح روز چهارشنبه دست اعتصاب سراسری و از پذیرش بیماران خودداری خواهند کرد.
معترضین به سیاست دولت چپگرای یونان در قبال بیمارستان ها و کارکنان مراکز درمانی، ظهر روز چهارشنبه ابتدا در میدان ' امونیا' واقع در مرکز شهر تجمع و سپس بسوی پارلمان این کشور با سردادن شعارهایی راهپیمایی کردند.

معترضین در میدان ' سینداگما' واقع در مقابل پارلمان یونان با سر دادن شعارهایی خواستار افزایش بودجه مراکز درمانی شدند و اعلام کردند که یونان تنها کشوری است در دنیا که برای هر ۴۰ بیمار در بیمارستان یک پزشک مشغول بکار می باشد و بدین ترتیب در شرایط بسیار ناهنجاری و به ناچاربا گذاشتن وقت کمتری برای رسیدگی به بیماران کار می کنند و این شرایط غیر قابل قبول می باشد.

معترضین با ورود به جلوی درب اصلی پارلمان یونان ، قصد برافراشتن پارچه نوشته ای بر سردر پارلمان را داشتند که با عکس العمل شدیدی نیروهای پلیس Police روبرو و درگیری بین معترضین و نیروهای امنیتی آغاز گردید.

نیروهای پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کردند.

درگیری ها بین پزشکان و کارکنان بیمارستان های معترضن به سیاست های دولت در قبال مراکز درمانی و نیروهای امنیتی در مقابل وزارت درمان و بهداشت و همبستگی یونان واقع در مرکز شهر آتن نیز رخ داد که نیروهای امنیتی با استفاده از گاز اشک آور و باتون معترضین را متفرق کردند.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی یونان (آنا) تظاهرات گسترده ای توسط کارکنان بیمارستان ها و پزشکان در شهر تسالونیک دوین شهر بزرگ یونان و واقع در شمال و دیگر شهرهای یونان به نشانه مخالفت با سیاست دولت در قبال مراکز درمانی کشور برگزار گردید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:


  • ۱۰ نکته خوشبوی سلامت

  • ۸ ماسک طبیعی برای داشتن یک خرمن مو

  • راحت ترین راه برای خرید آپارتمان در شمال شهر تهران

  • برای اولین بار لیزینگ خانه توسط املاک جاوید همکار برتر آلونک

مشاهده در وبسایت منبع