برگزاری رقابت های روبو راهور+فیلم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این دوره یک روزه که توسط مرکز تحقیقات پلیس راهور برگزار شده است، دو گروه سنی نونهالان و بزرگسالان در قالب ۳۰ تیم شرکت کننده از استان های مختلف کشور حضور داشتند.

­اولین دوره رقابتی و همایش ملی روباتیک پلیس راهور در مرکز پلیس راهور ناجا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این دوره یک روزه که توسط مرکز تحقیقات پلیس راهور برگزار شده است، دو گروه سنی نونهالان و بزرگسالان در قالب ۳۰ تیم شرکت کننده از استان‌های مختلف کشور حضور داشتند.

معاون اجرایی پلیس راهور ناجا در این مراسم با اشاره به تردد ۱۹ میلیون خودرو در سراسر کشور و افزایش چند برابری خودرو‌های کشور در دهه اخیر گفت: به منظور کاهش سوانح و تلفات رانندگی باید علاوه بر فرهنگ سازی در حوزه ترافیکی، از فن آوری‌های روز از جمله نرم افزار‌ها و ربات‌ها نیز استفاده کرد.
سردار سرتیپ پاسدار حسن مومنی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد کشته شدگان حوادث رانندگی کسانی هستند که به لحاظ شرایط سنی در دورانی هستند که می‌توانند به کشور خدمت کنند افزود: این همایش با هدف فرهنگ سازی و معرفی سامانه‌های جدید و هوشمند و بهره گیری از تخصص‌های داخلی در این حوزه برگزار شده است.
وی با تاکید بر بهره گیری از ربات‌ها در سامانه‌های ترافیکی گفت: در حوزه ترافیکی تاکنون از ربات‌ها استفاده نکردیم، ولی باید به این سمت برویم.

 

مشاهده در وبسایت منبع