فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه امنیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه پر تلاطم خاورمیانه مثال زدنی است، گفت: نیروی انتظامی کشور باید همطراز جمهوری اسلامی ایران و متناسب با نظام اسلامی باشد و در این خصوص اقدامات خوبی در حوزه های ماموریتی و داخل سازمانی تا به امروز انجام شده است.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه امنیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه پر تلاطم خاورمیانه مثال زدنی است، گفت: نیروی انتظامی کشور باید همطراز جمهوری اسلامی ایران و متناسب با نظام اسلامی باشد و در این خصوص اقدامات خوبی در حوزه های ماموریتی و داخل سازمانی تا به امروز انجام شده است.

به گزارش خبرنگار جماران، سردار حسین اشتری امروز (پنجشنبه 20 مهر ماه 96) در مراسم ادای احترام فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی به مقام شامخ امام راحل با بیان اینکه نیروی انتظامی امسال با شعار پلیس برای امنیت و امنیت برای همه کار خود را شروع کرد و برنامه های خوبی در جهت ایجاد امنیت بیشتر در جامعه انجام داد، افزود: یکی از وظایف مهم و اصلی حاکمان ایجاد امنیت در جامعه است .

فرمانده ناجا اظهار داشت: امروز امنیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه پر تلاطم خاورمیانه و کشورهای همسایه که با تحریک کشورهای استعماری به خصوص آمریکا نا امن شده مثال زدنی است و این مهم به برکت مجاهدت رزمندگان، تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب، خون شهدا، آرمانهای امام خمینی(ره) و مشارکت بالای مردم در بحث امنیت حاصل شده است.

وی ادامه داد: امروز کارکنان نیروی انتظامی در حرم مطهر امام راحل گرد هم آمده اند تا در محضر معمار کبیر انقلاب ضمن تجدید میثاق و پیمانی دوباره ، اعلام کنند که در راستای ارتقای امنیت و نظم جامعه تا پای جان ایستاده اند.

اشتری با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی در طول ٨ هزار و ٥٠٠ کیلومتر مرز آبی و خاکی کشور حضوری پررنگ دارد اظهار داشت: کارکنان نیروی انتظامی در تمامی شهرها، روستاها، جاده ها و پایانه های مسافری حضوری فعال دارند و وظیفه خود را به خوبی انجام می دهند و گواه این ادعا وجود ١٣ هزار شهید، ٢٠ هزار جانباز و ٢ هزار آزاده نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به این سخن امام راحل که فرموده است «کار پلیس عبادت است» و این سخن رهبر معظم انقلاب که فرموده اند «نیروی انتظامی باعث عزت و آبروی نظام می باشد» تاکید کرد: نیروی انتظامی کشور باید همطراز جمهوری اسلامی ایران و متناسب با نظام اسلامی باشد و در این خصوص اقدامات خوبی در حوزه های ماموریتی و داخل سازمانی تا به امروز انجام شده است.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در حوزه های مختلف ماموریتی توانسته کارهای شایسته ای انجام دهد یادآور شد: پلیس مبارزه با مواد مخدر توانسته با شناسایی باند های بزرگ سوداگران مرگ، اقدامات پیشگیرانه و همچنین دستگیری خرده فروشان مواد مخدر گام ها خوبی در این جهت بردارد.

وی با بیان اینکه پلیس راهور و پلیس راه در کاهش تصادفات عملکرد خوبی داشته است اظهار داشت: امسال به نسبت سال گذشته ٤ درصد آمار تلفات جاده ای کمتر شده است و این کاهش ٥٧٧ نفری تلفات در حالی است که از سال گذشته تا به حال یک میلیون وسیله نقلیه شماره گذاری و یک میلیون گواهی نامه جدید رانندگی در سراسر کشور صادر شده است.

وی گفت: نیروی انتظامی به سهم خود در ایجاد، آرامش و امنیت در جامعه به خوبی عملکرده است و البته باید سهم هر دستگاه در ایجاد امنیت در کشور مشخص و روشن شود.


مشاهده در وبسایت منبع