طرز پخت کیک سه رنگ

مواد لازم: آرد: ۳۰۰ گرم بکینگ پودر: ۲ قاشق چایخوری نمک: یک چهارم قاشق چایخوری شیر گرم: ۲۵۰ گرم کره: ۲ قاشق غذاخوری وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری تخم مرغ: ۴ عدد شکر: ۲۰۰ گرم پودر کاکائو: ۳ قاشق غذاخوری رنگ خوراکی قرمز: یک قطره ترافل رنگی: به میزان لازم خامه ی زده شده: نیم ...

مواد لازم: آرد: ۳۰۰ گرم
بکینگ پودر: ۲ قاشق چایخوری
نمک: یک چهارم قاشق چایخوری
شیر گرم: ۲۵۰ گرم
کره: ۲ قاشق غذاخوری
وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری
تخم مرغ: ۴ عدد
شکر: ۲۰۰ گرم
پودر کاکائو: ۳ قاشق غذاخوری
رنگ خوراکی قرمز: یک قطره
ترافل رنگی: به میزان لازم
خامه ی زده شده: نیم کیلو

طرز تهیه:
آرد و بکینگ پودر را به همراه نمک، با یکدیگر مخلوط کرده و چند بار الک می کنیم. کره را در شیر داغ می ریزیم تا ذوب شود سپس وانیل را به آن اضافه می کنیم.
تخم مرغ ها را به همراه شکر می زنیم تا کرم رنگ شود سپس کم کم مخلوط به دست آمده را به همراه شیر، به آرد افزوده و خوب هم می زنیم تا کاملا یکدست شود.
ماده ی کیک را به سه بخش تقسیم می کنیم. به یک قسمت از آن پودر کاکائو و به بخش دیگر آن، رنگ خوراکی را می‎افزاییم و خوب مخلوط می کنیم. مواد کیک را در سه قالب جداگانه ریخته و آنها را در فر با دمای ۱۸۰ درجه ی سانتیگراد به مدت ۲۵ دقیقه قرار می دهیم.
پس از سرد شدن کیک ها، به سراغ تزیین آنها می رویم. طبقه ی اول، کیک ساده است. دور تا دور کیک و روی آن را با خامه ی زده شده، می پوشانیم. طبقه ی دوم، کیک صورتی رنگ است، آن را روی کیک ساده قرار داده و با خامه می پوشانیم و در آخر، نوبت کیک شکلاتی است، پس از پوشاندن این طبقه از کیک با خامه ی زده شده، دور تادور کیک را نیز با خامه می پوشانیم تا کاملا یکدست شود سپس روی کیک سه طبقه و سه رنگ را با ترافل های رنگی، تزیین می کنیم. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


  • ۸ ماسک طبیعی برای داشتن یک خرمن مو

  • برای اولین بار لیزینگ خانه توسط املاک جاوید همکار برتر آلونک

  • راحت ترین راه برای خرید آپارتمان در شمال شهر تهران

  • ۱۰ نکته خوشبوی سلامت

مشاهده در وبسایت منبع