شناسایی ۲ هزار اثر تاریخی و باستانی در استان اردبیل

به گزارش ایلنا، کریم حاجی زاده با اعلام این خبر تصریح کرد: استان اردبیل از دیرباز به جهت موقعیت و شرایط جغرافیایی به عنوان گذرگاه و مسیر مهاجرت مطرح بوده است. وی افزود: چنین موقعیت جغرافیایی موجب شده اردبیل محل شکل گیری تمدن های تاریخی بوده و آثار فاخر تاریخی در این استان ...

به گزارش ایلنا، کریم حاجی‌زاده با اعلام این خبر تصریح کرد: استان اردبیل از دیرباز به جهت موقعیت و شرایط جغرافیایی به عنوان گذرگاه و مسیر مهاجرت مطرح بوده است.

وی افزود: چنین موقعیت جغرافیایی موجب شده اردبیل محل شکل‌گیری تمدن‌های تاریخی بوده و آثار فاخر تاریخی در این استان شکل گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان متذکر شد: تاکنون دو هزار اثر از دوره‌های پیش از تاریخ، تاریخی و اسلامی در استان شناسایی شده است.

کریم حاجی زاده

حاجی زاده همچنین به ثبت 870 اثر در فهرست آثار ملی اشاره و تاکید کرد: بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی واقع در شهر اردبیل نیز یکی از 19 اثر جهانی ثبت شده در فهرست آثار جهانی یونسکو است.

وی با بیان اینکه اردبیل به لحاظ کثرت آثار باستانی یکی از استان های مهم کشور است، افزود: آثار باستانی متعددی در استان شناسایی شده که نیازمند مطالعه جدی و حراست و صیانت است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: همچنان آثاری با قابلیت ثبت ملی و جهانی در استان موجود است که تحقق آن توجه جدی به ظرفیت های استان را می طلبد.


مشاهده در وبسایت منبع