۳۷ نفر بر اثر رانش زمین در ویتنام کشته شدند

به گزارش بولتن نیوز ، سازمان مدیریت بلایای طبیعی ویتنام روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که علاوه برکشته شدگان و ناپدیدشدگان ۲۱ نفر هم زخمی شده اند. بر اساس این گزارش، مقامات ویتنامی با ریزش شدید باران و رانش زمین مجبور به رها کردن آب سدها شدند.

به گزارش بولتن نیوز ، سازمان مدیریت بلایای طبیعی ویتنام روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که علاوه برکشته شدگان و ناپدیدشدگان ۲۱ نفر هم زخمی شده اند.
بر اساس این گزارش، مقامات ویتنامی با ریزش شدید باران و رانش زمین مجبور به رها کردن آب سدها شدند.
بیش از ۱۷ هزار نفر مبجور به تخلیه خانه های خود شده، دست کم ۲۰۰ خانه تخریب و به منازل ۱۸ هزار خانه دیگر نیز آسیب های جدی وارد شده است.
بانکوک پست گزارش داد کمیته کنترل و جلوگیری از بلایایی طبیعی ویتنام اعلام کرد که حدود هشت هزار هکتار از مزارع برنج این مناطق نیز آسیب دیدند و حدود ۴۰ هزار راس انواع دام های مختلف کشته و یا با آب برده شدند.
ویتنام به دلیل سواحل دریایی طولانی خود هر ساله با طوفان ها و سیل های تخریب کننده زیادی مواجه است، به گونه ای که در سال گذشته بر اثر سیل دست کم ۲۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.
علاوه بر سیل، وقوع طوفان های مختلف به یکی از معضلات اصلی ویتنام تبدیل شده که به صورت تقریبی هر سال بخش هایی از این کشور را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
این کشور که اکنون مسیر صنعتی شدن را در پیش گرفته، علاوه بر محصولات کارخانه ای تا حدودی نیز به محصولات کشاورزی وابسته است، که وقوع سیل و طوفان های سهمگین همواره آسیب های جدی به این بخش ها وارد می کند.

مشاهده در وبسایت منبع