برگزاری عمره منوط به توافق پایدار با مسئولان حج عربستان است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر در دیدار با آیت الله العظمی سبحانی، با بیان اینکه حج امسال با دعای خیر همه بزرگان با موفقیت به پایان رسید، گفت: حج امسال برکاتی مانند عزت حجاج اسلامی و ایرانی را به همراه داشته است و حتی این مسئله ...

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر در دیدار با آیت الله العظمی سبحانی، با بیان اینکه حج امسال با دعای خیر همه بزرگان با موفقیت به پایان رسید، گفت: حج امسال برکاتی مانند عزت حجاج اسلامی و ایرانی را به همراه داشته است و حتی این مسئله از خواسته های همه مردم بوده است.
نماینده ولی فقیه در امور حج افزود: معنویت برکت دوم حج امسال بوده و همه راضی بوده اند چون بیشتر اوقات مردم در حرم و مسجد الاحرام، مشغول دعا و مناجات بوده و این نشان از اهمیت حج در بین مردم است.

وی عنوان کرد: برکت سوم برگزاری ادعیه مانند کمیل است که خود همین مسئله باعث شور حال خاصی در بین مردم شده است.

حجت الاسلام قاضی عسکر با بیان اینکه ۱۵ هزار نفر از اهل سنت ایران در حج امسال حاضر بودند و همه از تلاش ها جهت برگزاری راضی بودند و تلاش هم بر این بود در خدمت نظام باشند، افزود: همین همراهی با نظام خود برکتی دیگر است.

نماینده ولی فقیه در امور حج افزود: برگزاری مراسم روز عرفه، برائت از مشرکین و دیگر مراسم هم از دیگر برکات حج امسال بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در ارتباط دیپلماسی با سایر کشورهای اسلامی مانند ترکیه، فلسطین و افغانستان و دیدار با وزیر حج عربستان هم توانستیم به موفقیت هایی برسیم، اظهار داشت: حضور ۳۰۰ نخبه، نظر سنجی از زائرین در مورد وضعیت حج از دیگر آثار مفید حج امسال بوده است.

حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: لازم است در حوزه حج با مسئولان عربستان به توافق پایدار رسید تا بتوان عمره را هم پایه ریزی کرد و این امر منوط به تفاهم نامه در امور سیاسی و دیگر امور است.

وی ادامه داد: البته این مسئله با وزیر حج عربستان در میان گذاشته شده و اگر این تفاهم نامه اجرایی شود، قطعا برای عمره هم فکر خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در امور حج افزود: از دیگر برکات حج امسال، شناسایی ۳۰ آسیب بود و برای رفع این مسئله، کمیته هایی تشکیل شده است تا بتوان از مسائل پیش آمده گذشته فاصله گرفت تا آن حادثه ها هم پیش نیاید.

مشاهده در وبسایت منبع