استفاده از مدهای مختلف در حمل ونقل عمومی/ عواقب بهره برداری از خط ۷ مترو بر عهده مسئولان است

رئیس کمیسیون عمران و حمل نقل شورای شهر تهران، ری و تجریش از ارائه برنامه ۴ساله حمل ونقل عمومی در هفته آینده خبرداد و گفت: تذکرات لازم را درباره خط ۷ مترو داده ایم و پیامد بهره برداری از آن بر عهده مسئولان مترو است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌نقل شورای شهر تهران، ری و تجریش از ارائه برنامه 4ساله حمل‌ونقل عمومی در هفته آینده خبرداد و گفت: تذکرات لازم را درباره خط 7 مترو داده‌ایم و پیامد بهره‌برداری از آن بر عهده مسئولان مترو است.

محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره اولویت‌های کمیسیون در حمل‌ونقل عمومی و کاهش آلودگی هوا، اظهار داشت: ما به  عنوان نخستین کمیسیون شورا تصمیم گرفتیم برنامه چهار ساله‌ای را در حوزه حمل‌ونقل عمومی ارائه دهیم.

وی ادامه داد: در هفته آینده برنامه ما در خصوص حمل‌ونقل عمومی و توسعه آن و همین‌طور ورود بخش‌های جدیدی به این حوزه آماده و تحویل داده خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌نقل شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به اینکه‌ مدهای مختلف حمل‌ونقل عمومی در این برنامه چهار ساله دیده شده است، گفت: روز گذشته نیز با مسئولان ذیربط شهرداری جلسه‌ای برگزار شد و در خصوص این برنامه نقطه‌نظرات دریافت شد. 

علیخانی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر تعیین تکلیف خط 7 مترو، اظهار داشت: جلسات متعددی در خصوص این خط مترو برگزار شده است و یک ماه از فرصتی که مسئولان مترو داشتند می‌گذرد.

وی بیان داشت: از نظر ما ادامه بهره‌برداری از خط مترو عواقب آن بر عهده مسئولان مترو است و ما تذکرات لازم را در این خصوص داده‌ایم. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌نقل شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: وظیفه شورا تذکر، کنترل و نظارت است و اگر در موضوع پلاسکو هم شورای شهر مقصر شناخته شد به این دلیل بود که از مباحث نظارتی غفلت کرده بود.

وی گفت: ما به مواردی که برای شهر و شهروندان خطرآفرین است تذکر خواهیم داد و عواقب آن بر عهده مسئولان و سازمان‌هایی است که به این تذکر توجه نمی‌کنند.

انتهای پیام/


مشاهده در وبسایت منبع