تدوین طرح جامع انتصابات/اصلاحیه بودجه برای ۶ ماهه دوم

مجید فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جزئیات دیدار اخیر شهردار تهران و اعضای شورا گفت: برای تعامل بیشتر و همفکری و هماهنگی، هر دو هفته یکبار صبحانه کاری در شورا با حضور شهردار تهران برگزار می شود که این هفته تبدیل به ناهار کاری شده بود و موضوعات روز مورد بررسی قرار ...

مجید فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جزئیات دیدار اخیر شهردار تهران و اعضای شورا گفت: برای تعامل بیشتر و همفکری و هماهنگی، هر دو هفته یکبار صبحانه کاری در شورا با حضور شهردار تهران برگزار می شود که این هفته تبدیل به ناهار کاری شده بود و موضوعات روز مورد بررسی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مطرح شده، تفاهمنامه پارک پردیسان میان سازمان محیط زیست و شهرداری تهران بود، گفت: مالکیت این پارک در اختیار سازمان محیط زیست است، اما بر اساس این تفاهمنامه، نگهداری و احیای این پارک به مدت ۱۵ سال بر عهده شهرداری تهران قرار گرفته است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ادامه داد: در بازدیدی که شهردار تهران به همراه رئیس سازمان محیط زیست از این پارک داشتند، درختان خشک شده و مشکلاتی که این پارک داشته، مورد بازدید قرار گرفته و قرار شده شهرداری بدون آنکه به حیات وحش، اقلیم و داخل پارک ورود پیدا کند، مشاوری مستقل از سازمان پارک ها گرفته تا به طور تخصصی نقاط از بین رفته این پارک را احیاء کند.

وی در پاسخ به این پرسش که پیش از این چنین درخواستی از سوی شهرداری به سازمان محیط زیست شده بود اما به خاطر نگرانی ساخت و ساز یا بهره برداری ناهماهنگ از این پارک در برابر این واگذاری مقاومت می شد، گفت: در این تفاهمنامه این موارد پیش بینی شده و شهرداری اجازه ساخت بنایی در این پارک ندارد و تنها شهرداری برای ساماندهی این پارک که یکی از فضاهای سبز مهم شهر تهران است، هزینه می کند.

طرح جامع انتصابات هفته آینده نهایی می شود

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه با اشاره به طرح موضوع انتصابات در شهرداری در جلسه اخیر شهردار با اعضای شورا گفت: شهردار تهران قرار است طرح جامع انتصابات را تدوین کند تا از این پس انتصابات شهرداری ضابطه مند شود و دیگر از انتصابات سلیقه ای و شخصی جلوگیری شود. بر اساس این طرح، کانون های ارزیابی و مراحل متعددی برای انتصاب ایجاد شده است. پیش بینی می شود این طرح تا هفته آینده نهایی و به شورا ارائه شود.

به گفته فراهانی، در این جلسه در خصوص مصداق ها صحبتی نشده و تاکید شورا بر استفاده از نیروهای تحول خواه بوده، زیرا تحول در هر سازمانی از طریق منابع انسانی اتفاق می افتد.

وی همچنین اضافه کرد: در جلسه اخیر در خصوص آخرین آمار ارائه شده وضعیت بازار مسکن و ساخت و سازها نیز بحث و بررسی شد که بر اساس این آمار، فروش مسکن ۷.۵ درصد افزایش، اما تنظیم اجاره نامه ها نسبت به سال گذشته ۱۰.۵ درصد کاهش پیدا کرده است. تحلیل آخرین وضعیت معاملات مسکن نیز یکی از موضوعاتی بود که قرار شد انجام شود.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه از تدوین اصلاحیه بودجه برای ۶ ماهه دوم امسال خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات درآمدی، به زودی اصلاحیه ۶ ماهه دوم سال به شورا ارائه می شود.

منبع: مهر

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفا رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

مشاهده در وبسایت منبع