دولت «سند تحول بنیادین» را اجرایی کند/ لزوم آگاهی دانش آموزان عضو انجمن به جایگاه حساس خود

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: وظیفه و راهبرد برون تشکیلاتی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، درخواست تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای سند تحول بنیادین در حوزه آموزش و پرورش از دولت است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در اختتامیه دومین اجلاس از دوازدهمین کنگره این اتحادیه اظهار داشت: بر اساس اهداف تعیین شده، برنامه های کنگره در این ۳ روز به خوبی پیش رفت و امیدواریم این برنامه ها توشه خوبی برای دانش آموزان فراهم آورد. وی افزود: دانش آموزان شرکت کننده در این کنگره سخنان حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در مراسم افتتاحیه این کنگره را نصب العین خود قرار دهند.
علامتی بیان داشت: در اتحادیه ۳ رکن وجود دارد؛ یک رکن کنگره و به تبع آن تشکیل شورای مرکزی است رکن دیگر نماینده ولی فقیه در اتحادیه و رکن سوم انجمن اسلامی مدرسه است.
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اضافه کرد: وظیفه و راهبرد برون تشکیلاتی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، درخواست تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای سند تحول بنیادین در حوزه آموزش و پرورش از دولت است.
وی گفت: باید شکرگزار زندگی در عصر جمهوری اسلامی و فعالیت اثرگذار در انجمن اسلامی باشیم چرا که مبارزه اکنون در جبهه فکری و فرهنگی است.
علامتی با بیان اینکه سنگر انجمن اسلامی محل تربیت نسل آینده است، تصریح کرد: دانش آموزان در مسئولیت حساسی هستند و باید مدرسه را به عنوان یک مرکز مهم فعالیت خود جدی بگیرند.
وی با اشاره به سخن آقای حدادعادی در افتتاحیه این کنگره، عنوان کرد: انجمن های اسلامی دانش آموزان علاوه بر حفظ کیفیت به کمیت هم اهمیت بدهند و دایره تاثیرگذاری خود را افزایش دهند.
دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی تاکید کرد: دانش آموزان عضو انجمن اسلامی باید بهترین و فرزانه ترین دانش آموزان باشند و مطالعه و مهارت خود را همواره بالا ببرند و انجمن اسلامی مدرسه و استان خود را فعال تر کنند.
وی با بیان اینکه تروریسم نیابتی، سایبری و زیست محیطی از موضوعات روز است، گفت: باید به این موضوعات با مطالعه و تفکر پرداخت و از موضوعات روز غافل نشد.
علامتی ادامه داد: اعضای انجمن های اسلامی نقش حساس خود را درک کنند زیرا امروز شاهد تقابل اسلام امریکایی و اسلام ناب هستیم.
وی تصریح کرد: دانش آموزان عضو انجمن اسلامی مدارس باید در فضای خانواده، مدرسه، استان و کشور عناصری مومن، بانشاط، امیدوار، خودانگیخته و خلاق باشند.
انتهای پیام/

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفا رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد.

مشاهده در وبسایت منبع