محبوبیت رئیس جمهور فیلیپین همچنان بالاست

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس نظرسنجی انجام شده توسط یک پایگاه نظرسنجی به نام پالس آسیا ۸۰ درصد از ۱۲۰۰ نفر فیلیپینی شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که همچنان حامی رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین هستند، البته با توجه به نظرسنجی انجام شده در ماه ...

با وجود اظهارات جنجالی و اقدامات رئیس‌جمهور فیلیپین، براساس نظرسنجی‌ها همچنان میزان محبوبیت وی بالا است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، براساس نظرسنجی انجام شده توسط یک پایگاه نظرسنجی به نام پالس آسیا ۸۰ درصد از ۱۲۰۰ نفر فیلیپینی شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام کردند که همچنان حامی رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور فیلیپین هستند، البته با توجه به نظرسنجی انجام شده در ماه ژوئن این رقم کاهش بسیار جزئی داشته است.

با این حال نظرسنجی انجام شده توسط پایگاه سوشال ویدر نشان می‌دهد که میزان اعتماد و رضایت از دوترته به پایین‌ترین سطح در طول ریاست جمهوری وی رسیده است.

از زمان بر سر کار آمدن دوترته در ۱۵ ماه گذشته بیش از ۳۹۰۰ نفر در عملیات ضد قاچاق موادمخدر کشته شدند.

پلیس فیلیپین اعلام کرده است که کشته شدگان همگی مسلح بوده و به دلیل مقاومت در برابر پلیس و انجام اقدامات خشونت آمیز کشته شده‌اند.

با این حال گروه‌های حقوق بشری با رد این اتهامات درباره وضعیت موجود در فیلیپین ابراز نگرانی کرده‌اند.

با وجود انتشار نظرسنجی‌های متناقض ادموند تایائو، استاد دانشگاه اعلام کرد که نظرسنجی اخیر انجام شده توسط پایگاه پالس آسیا نشان می‌دهد که هنوز مردم به مبارزه با موادمخدر اهمیت می‌دهند.


مشاهده در وبسایت منبع