اهورا کوچولو قربانی جنایت هولناک نا پدری

- خبر تلخ بود و وحشتناک. وحشتناک تر از آن که قابل باور باشد. پسربچه ای سه ساله به نام اهورا، توسط ناپدری اش مورد آزار قرار گرفته و به طرز هولناکی به قتل رسیده بود.

هر چند به نظر می رسید که شبکه های اجتماعی در انتشار این خبر اغراق کرده اند اما در پیگیری های خبرنگار همشهری از مسئولان پلیس و قضایی گیلان، ماجرا تایید و جزئیات این حادثه هولناک فاش شد. حادثه ای که ناپدری ۲۷ساله اهورا رقم زد و مردم گیلان را شوکه کرد. عصر شنبه ۲۲ مهرماه، پیکر نیمه جان پسربچه ای سه ساله به نام اهورا به بیمارستان پورسینای رشت منتقل شد. مردی که مدعی بود ناپدری اهوراست، می گفت که او هنگام رفتن به دستشویی زمین خورده و بر اثر برخورد سرش با کاشی ها، از حال رفته است. پسربچه به سرعت تحت درمان قرار گرفت. عکسبرداری های اولیه از این حکایت داشت که او دچار ضربه و خونریزی مغزی شده اما این، همه ماجرا نبود. پزشکان متوجه شدند که ریه او نیز به دلیل نامعلومی به شدت آسیب دیده و وی به کما رفته است. به این ترتیب اهورا به بخش مراقبت های ویژه انتقال یافت و از آنجا که احتمال می رفت او قربانی کودک آزاری شده است، ماجرا به اورژانس اجتماعی گزارش شد.
  • تشکیل پرونده قضایی
دقایقی از این حادثه گذشته بود که تیمی از ماموران اورژانس اجتماعی بهزیستی رشت راهی بیمارستان شدند. هر لحظه ابعاد بیشتری از این حادثه هولناک فاش می شد و معاینات پزشکی نشان داد که پسربچه خردسال مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. درحالی که تلاش برای درمان اهورا ادامه داشت، او بر اثر صدماتی که دیده بود، جانش را از دست داد و به این ترتیب ماجرا به دادسرای عمومی و انقلاب رشت گزارش و به دستور بازپرس شعبه ۶دادسرا تحقیقات برای کشف راز مرگ پسربچه شروع شد.

  • آشنایی تلگرامی
ماموران در تحقیقات مقدماتی دریافتند که روز حادثه ناپدری اهورا به نام مجتبی با وی در خانه تنها بوده است. همسایه ها می گفتند که آن روز با شنیدن صدای جیغ و فریاد پسربچه به مقابل خانه آنها رفته و وقتی متوجه شدند که پسربچه بیهوش روی زمین افتاده به همراه ناپدری اش او را به بیمارستان منتقل کرده اند. در ادامه معلوم شد که ناپدری اهورا کارمند یکی از داروخانه های رشت است که چند ماه پیش به رغم داشتن دختری دوونیم ساله از همسر اولش جدا شد. او مدتی بعد و از طریق تلگرام با مادر اهورا که او نیز از شوهرش جدا شده و با پسرش زندگی می کرد، آشنا شد و آنها حدود ۳ماه پیش با هم ازدواج کردند. از آنجا که همه شواهد نشان می داد که کودک آزاری توسط این مرد صورت گرفته است، دستور بازداشت او صادر شد و وی در همان بازجویی های اولیه به ارتکاب جنایت اعتراف کرد. او مدعی شد که روز حادثه گرفتار وسوسه های شیطانی شده و پس از اجرای نقشه شومش، برای ساکت کردن اهورا که مدام گریه می کرد، سر او را به دیوار کوبیده است. با اعترافات مرد سنگدل، برای وی قرار بازداشت صادر و او برای تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت.

  • قصاص می خواهم
مادر اهورا، هنوز هم باور ندارد که عامل این جنایت هولناک مجتبی است. او به یکی از پایگاه های خبری گیلان می گوید: مدتی قبل به دلیل پاره ای از مشکلات از همسر اولم جدا و پس از آن با مجتبی آشنا شدم. وقتی دلیل مرگ پسرم را به من گفتند، شوکه شدم. چون رفتار مجتبی با فرزندم بسیار خوب بود و اهورا هم به او علاقه زیادی داشت. او ادامه داد: تازه ۳روز بود که در یک مغازه کارم را شروع کرده بودم. از ساعت ۹ صبح می رفتم و بعد برای ناهار به خانه برمی گشتم و دوباره بعد از ظهر به سر کار می رفتم.

روز حادثه هم ساعت ۲ بعد از ظهر به خانه آمدم. اهورا خواب و بیدار بود. تلاش کردم به او غذا بدهم اما نخورد و دوباره خوابید و من هم به سر کار رفتم. قبل از رفتنم از مجتبی خواستم که وقتی اهورا بیدار شد به او غذا بدهد. داخل مغازه بودم که مجتبی به من زنگ زد و گفت که اهورا غش کرده و با کمک همسایه ها او را به بیمارستان برده است. من هم به سرعت به آنجا رفتم و از زبان پرسنل بیمارستان ماجرا را شنیدم و شوکه شدم. حالا هم خواسته ام قصاص قاتل کودکم است.

  • گزارش پزشکی قانونی
درحالی که پدر اهورا نیز با حضور در دادسرای رشت برای عامل قتل پسرش درخواست قصاص کرده است، احمد سیاوش پور، رئیس کل دادگستری گیلان با تایید آزار و اذیت اهورا به میزان گفت: ناپدری اهورا در بازجویی ها گفته که هیچگونه سابقه روانی نداشته و در زمان انجام این عمل مجرمانه مواد مخدر نیز مصرف نکرده است. با این حال وی برای بررسی سلامتی روانی اش به پزشکی قانونی معرفی شده و پرونده در دادسرا در حال رسیدگی است.

مشاهده در وبسایت منبع