کوچکترین مرد دنیا در روستای خورخوره بوکان+ تصاویر

در فاصله ۵۰ کیلومتری از جنوب غربی بوکان و در مسیر این شهر به سردشت روستایی به نام خورخوره قرار دارد که مردمان ان نزدیک به ۱۶ سال است میزبان کوتوله ترین مرد جهان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کانی پرس ، شاید برای بسیاری از مردم کوتوله ها تنها در داستنها حضور دارند و وجود خارجی ندارد هرچند گاه و بیگاه در مجله و یا رسانه های مختلف عکس های گوناوگونی از این افراد به چشم می خورد.
در فاصله ۵۰ کیلومتری از جنوب غربی بوکان و در مسیر این شهر به سردشت روستایی به نام خورخوره قرار دارد که مردمان ان نزدیک به ۱۶ سال است میزبان کوتوله ترین مرد جهان هستند.

محمد(افشین) قادرزاده با ۳۰ سانت قد و ۱۶ سال سن را می توان کوچکترین انسان دنیا دانست که امروزه صحیح و سالم در میان هم روستایهای خود زندگی میگذراند.

وی که تنها فرزند خانواده نیز هست در گفتگوی کوتاه با خبرنگار کانی پرس خود را محمد معرفی می کند و با خنده می گوید که از زندگیش راضی است.

محمد که دچار نوعی معلولیت منجر به کوتولگیست می افزاید: من روستای خورخوره را با هیچ جای دنیا عوض نمی کنم و همیشه دوست دارم در میان این مردم باشم.

وی در مورد زندگی خود افزود: متولد سال ۱۳۸۰هستم و هم اکنون ۱۶ سال سن دارم ولی به مدرسه نرفتم.

وی آرزوهای خود را یادگرفتن خواندن و نوشتن می داند و عنوان میکند: دوست دارد مثل دیگر مردم و بچه های روستا بیشتر درس بخواند.

یکی از اهالی روستا نیز به کانی پرس گفت: تمامی اهالی روستا محمد را دوست دارند و همه او را مثل پسر خود می داند.

وی ادامه داد: هر چند وضعیت معیشتی خانواده محمد در حد خوبی نیست ولی با این حال هرگز اهالی روستا این خانواده را به خاطر محمد دوست داشتنی تنها نگذاشتند.

نگاه ها و خنده های زیبا و پرمعنی محمد برای همه اهالی روستا آشنا است و همه در هر جای که محمد را ببیند حتما او را در آغوش می گیرند.

بر اساس امار و اطلاعات اینترنتی آقای یونس الکائت کوچک ترین مرد دنیا در اردن با ۶۴ سانتیمتر لقب کوچک ترین مرد جهان را به خود اختصاص داده است که با این تفاسیر اکنون محمد با ۳۰سانتیمتر قد به صدر این جدول می رود و به عنوان کوچکترین مرد جهان باید به کتاب رکوردهای جهان (گینس) معرفی شود.

بیگمان امروز وظیفه تمام مسئولان و بویژه رسانه های بوکانی است که محمد را به عنوان کوچکترین انسان روی زمین که در همین نزدیکی است به تمام ایران و جهان بشناسانیم که این کمترین کاری است که برای این پسر خنده روی خورخوره ای انجام داده ایم.


مشاهده در وبسایت منبع