بازتاب واکنش قاطع رهبر انقلاب به آمریکا در رسانه ها

روزنامه «النهار» در صفحه نخست خود ضمن درج این جمله در تیتر خود نوشت: پس از گذشت پنج روز از برنامه جدید اعلام شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در برخورد با ایران، تلویزیون رسمی ایران سخنان آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در جمع دانشجویان را نقل کرد که گفته ...

روزنامه «النهار» در صفحه نخست خود ضمن درج این جمله در تیتر خود نوشت: پس از گذشت پنج روز از برنامه جدید اعلام شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در برخورد با ایران، تلویزیون رسمی ایران سخنان آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در جمع دانشجویان را نقل کرد که گفته بود کشورش تا زمانی که قدرت های جهانی به توافق هسته ای ملتزم هستند به این توافق متعهد خواهد ماند اما اگر آمریکا از این توافق خارج شود ایران هم آن را پاره پاره خواهد کرد. سخنان رهبری درباره عدم اطاله وقت برای پاسخگویی به دیوانگی های رئیس جمهوری آمریکا و لزوم اقدام عملی از سوی کشورهای اروپایی در برابر اقدامات آمریکا از بخش های دیگری بود که روزنامه النهار آن را از قول رهبر انقلاب منعکس کرد.
روزنامه «البناء» نیز در صفحه بین الملل خود در کنار نقل سخنان رهبری درباره پاره کردن توافق هسته ای، به انتقاد ایشان از کشورهای اروپایی که به برنامه موشکی ایران اعتراض می کنند اشاره کرد و از قول ایشان نوشت: اروپا از نقش منطقه ای ایران و از توان موشکی آن سخن می گوید، چرا آنها درباره نقش خودشان و توان موشکی که دارند حرفی به میان نمی آورند؟ ما این منطق اروپا و همسویی آنها با آمریکا را قبول نداریم.

البناء در ادامه به سخنان «محسن رضایی» دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد که در نشست پژوهشی توسعه و ارتقای سطح امنیتی و دفاعی در سخنانی گفته بود: ۲۵ سال دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت. رضایی تصریح کرد که توطئه های غرب علیه ایران نتیجه عکس داشته و منجر به پیشرفت کشور شده است. روزنامه «المستقبل» نیز در صفحه بین الملل خود ترجمه نه چندان دقیقی از سخنان دیروز رهبری به نقل از خبرگزاری های فرانسه و رویترز منتشر کرد.

در مطلب منتشر شده در این روزنامه آمده است: تلویزیون رسمی ایران سخنان (آیت الله) خامنه ای در جمع دانشجویان را نقل کرد که گفته بود: نمی خواهم وقت خود را برای پاسخگویی به سخنان جنون آمیز رئیس جمهوری حیوان (!!) آمریکا تلف کنم.

المستقبل افزود: (آیت الله) خامنه ای با پیشنهادهایی که در خصوص برنامه موشکی ایران مطرح می شود به ویژه پیشنهاد امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه که گفته بود باید مذاکرات بیشتری درباره برنامه بالستیک ایران صورت گیرد به شدت مخالفت کرد و گفت: اروپایی ها باید از دخالت در امور دفاعی ما خودداری کنند. شما به ما می گویید چرا در منطقه حضور داریم، چرا موشک داریم، همین سوال ها را از خود شما می پرسیم چرا شما سلاح هسته ای و موشک دارید؟

روزنامه «الاخبار» نیز با برجسته کردن دو جمله «اگر توافق هسته ای را پاره کنند ما آن را ریز ریز خواهیم کرد» و «نباید حماقت ترامپ نباید ما را از مکر آمریکا غافل کند» به فرازهای همچون هشدار به کشورهای اروپایی درباره همسویی با آمریکا و پرهیز از دخالت در مسائل دفاعی ایران اشاره کرد.

مشاهده در وبسایت منبع