کنایه علم الهدی به جهانگیری و ربیعی

آفتاب نیوز : آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‎های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تاکید بر این که راهبرد اسرای کربلا در طول اسارت، راهبرد عزت بود، اظهار کرد: یک آموزه عزت به عنوان ذکر مصیبت امام سجاد از شام باید برای ما به عنوان یک خط مشی، ...

آفتاب نیوز : آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‎های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با تاکید بر این که راهبرد اسرای کربلا در طول اسارت، راهبرد عزت بود، اظهار کرد: یک آموزه عزت به عنوان ذکر مصیبت امام سجاد از شام باید برای ما به عنوان یک خط مشی، یک راهبرد عظیم سیاسی در همه روابط بین المللی و تعاملات جهانی ما قرار بگیرد.

وی ادامه داد: ما ملت «وسع سعیک» زینب هستیم، ما شیعیان « لا تمحوا ذکرنا» دختر امیرالمومنین هستیم، ما باید مرد و مردانه بایستیم، مشکلاتمان را با تکیه بر قدرت خودمان حل کنیم، ول کنید، این درست نیست هی بگوییم فلان شخص آمریکایی چه گفت، چه نگفت، فلان کشور اروپایی چه حرفی زد، چه موضعی گرفت، «الکفر ملت واحده».

امام جمعه مشهد با بیان این که همه کفر به دنبال براندازی اسلام هستند، خاطرنشان کرد: این که روس ها چه گفتند، چینی ها چه گفتند، این ها همه می خواهند ما را براندازی کنند، ما بیاییم در داخل کشورمان به قدرت خودمان تکیه کنیم، ۴ سال است رهبری می گویند اقتصاد مقاومتی، مولفه هایش را بیان کردند، راهکارها و شاخصه هایش را معین کردند، آن وقت بازهم ما چشممان به خارجی ها باشد.

علم الهدی با تاکید بر لزوم تقویت تولید داخلی، افزود: رهبر انقلاب دو روز گذشته فرمودند من با سرمایه گذار خارجی مخالف نیستم، اما سرمایه گذاری خارجی که بخواهد چشم ما به دست دیگران باشد، آنان بیایند پول خرج کنند برای ما کار تولید کنند، این درست نیست، ما یک کشور ۸۰ میلیونی هستیم؛ اگر بنا شد راه کشور را به روی بازار سازی خارجی ها ببندیم، یعنی کشور ما بازار مصرف اتومبیل ها و پوشاک خارجی نشود، در را به روی این ها ببندیم، کارخانه های خودمان و تولید خودمان به هر شکلی هست ولو ناقص و اشکال دار راه بیفتد، یک بازار ۸۰ میلیونی با این منابع و ثروت جوابگوی تولیدات داخلی ما هست، از بیرون چیزی نیاید.

وی اضافه کرد: این مولفه را معین کردند اما متاسفانه امسال که در عید نوروز در همین مکان فرمودند سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، ۶ ماه از سال می گذرد، مردم ماشین های رنگارنگ خارجی را بیشتر از تولیدات داخلی می بینند، چرا این همه جنس خارجی وارد می شود؟ دو روز دیگر هم می گویند کارخانجات ماشین سازی ما ورشکست کردند، هزاران کارگر و کارمند بر بیکارها اضافه شدند.

امام جمعه مشهد با انتقاد از ارائه آمار و ارقام متناقض و خلاف واقع، گفت: عزیزان، مشکل مملکت را آمار دادن و شعار دادن حل نمی کند، در روز ملی استاندارد، آقایی از مسوولین می گوید ما ۶ ماهه اول امسال، یک میلیون و نیم کار و اشتغال به وجود آوردیم، یک آقایی که خودش مسوول کار، تعاون، تولید کار و مسوول کارگر در کشور است، یک ماه پیش در مراسم آغاز اشتغال در سال ۹۶، گفت ما در این کشور بیش از ۴۰۰ هزار شغل آن هم در صورت رشد اقتصادی نمی توانیم ایجاد کنیم، ۶۰۰ هزارش بر زمین مانده است.

به گزارش ایسنا،وی افزود: مردم با این آمار متناقض چه می کنند؟ ازیک طرف می گویند ما اقتصاد مقاومتی اجرا کردیم و یک میلیون و نیم شغل ایجاد کردیم، یک مسوول دیگر که خودش متولی کار است، می گوید در حالت رشد اقتصادی، بیش از ۴۰۰ هزار شغل نمی توانیم ایجاد کنیم.

مشاهده در وبسایت منبع