این دانشجویان اهل ایرانند نه اسرائیل!

درپی اتفاقاتی که در خوابگاه فیض دانشگاه تهران برای دانشجویان پیش آمد و مسوولین قصد بیرون انداختن چند دانشجو را از خوابگاه فیض داشتند و این اتفاق ها منجر به اعتراض جمعی از دانشجویان شد، در این باره در روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه جلسه ای برای رسیدگی به مشکل دانشجویان بلاتکلیف ...

درپی اتفاقاتی که در خوابگاه فیض دانشگاه تهران برای دانشجویان پیش آمد و مسوولین قصد بیرون انداختن چند دانشجو را از خوابگاه فیض داشتند و این اتفاق ها منجر به اعتراض جمعی از دانشجویان شد، در این باره در روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه جلسه ای برای رسیدگی به مشکل دانشجویان بلاتکلیف خوابگاه فیض تشکیل شد.
مسوول طبقه ی چهارم خوابگاه فیض در گفت وگو با خبرنگار انصاف نیوز در این باره با بیان اینکه مسوولین دانشگاه تهران به ما فشار می آورند و می گویند که غیر کاشانی ها را بیخود راه داده اید، زیرا طبق بخش نامه الویت با بچه های کاشانی است، گفت: بنده نیز در پاسخ به آنها گفتم که شما ۲۵ اتاق به ما تحویل داده اید و و اتاق اضافه داشته ایم و آنها را به غیر کاشانی ها نیز اجاره داده ایم که تا بهمن ماه در آنجا بمانند تا جایی را برای خود در تهران پیدا کنند.

رموزی گفت: در واقع به دانشجویان کاشانی فشار می آوریم تا اتاق‎های چهار نفره ی خود را به شش نفره تبدیل کنند تا دانشجویان دیگر در به در نشوند و تا بهمن ماه به آنها فرصت دهیم و اما مسوولین دانشگاه تهران قبول نمی کنند.

او ادامه داد: در جلسه هزار نوع تهمت زده شده است که شما باعث اختلال و بی انضباطی شده اید و گفتند برای شما باید اعلام جرم کنیم که بچه های شما اغتشاش ایجاد کرده اند و باعث بی نظمی شده اند و بنده نیز گفتم وقتی دانشجویی اظهار نظر می‎کند مسوول بیچاره ی آن چه گناهی دارد؟ به من می گویند که بچه ها را تحریک کرده ‎اید و بنده نیز گفتم شما بچه ها را پشت در می گذارید و ساعت یازده و نیم شب به بچه‎ ها می‎گویند بیرون بروید؛ من که کاری نکردم. اما آقای به نژاد در نهایت خطاب به من گفت فقط دانشجویان کاشانی حق حضور در خوابگاه را دارند و بقیه را باید بیرون بیندازید!

«دانشجویان غیر کاشانی ماهانه ۴۰۰ هزار تومان باید بدهند!»

او اضافه کرد: به آقای به نژاد گفتم آن سه اتاق را به شما تحویل می دهیم اما بقیه ی دانشجوها را در بقیه ی اتاق ها اسکان دهید ولی قبول نمی کنند و می گویند باید ماهانه نفری ۴۰۰ هزار تومان بدهند، این در حالی است که حتی در هزینه ی ترمی بعضی از دانشجویان بنده کمک می ‎کنم و البته حتی این مابه التفاوتی که دانشجویان به ما می ‎دهند خرج آسایش خوابگاه می کنیم.

رموزی گفت: خطاب به صحبت های من گفتند که شما چه کاره هستید؟ این در حالی است گفتم که این ما بودیم که ساختمان چهار طبقه را ساختیم و به شما تحویل دادیم. حالا یک آدم ناشی آمده است قرارداد را طوری نوشته است که شما می گویید فقط کاشانی ها حق حضور در خوابگاه را دارند و بحث بالا گرفت و جلسه بر هم خورد، آقای به نژاد به اتاقشان رفتند.

این دانشجویان اهل ایرانند نه اسرائیل!

رموزی با بیان اینکه بنده نیز با آقای رجبی مسوول حراست صحبت کردم و گفتم این دانشجویان به خدا اسراییلی نیستند، اهل ایران هستند، گفت: به ایشان گفتم بگذارید قضیه دوستانه حل شود و این ترم تمام شود، از این به بعد شمشیر دست شماست اما همچنان قبول نکردند.

او افزود: در انتها استعفایم را نوشتم و رونوشت آن را به آقای به ‎نژاد تحویل دادم زیرا نمی ‎توانم با این شرایط کنار بیایم و حرمت دانشجو باید حفظ شود و در نهایت تصمیم گرفته شد که یک هفته صبر کنید تا آمار بگیریم که چند دانشجوی غیر کاشانی در خوابگاه فیض حضور دارد و از بنده امضا نیز گرفتند که به غیر کاشانی ها دیگر حق اجاره ی اتاق را ندارید و اما این در حالی است آن شب حتی به دانشجویان کاشانی نیز فشار وارد کردند .

او تصریح کرد: مسوول حراست به من گفت مگر نگفتیم حاجی کوتاه بیا و نتیجهی این اتفاق ‎ها این شد که دانشجویان خوابگاه چمران چهارشنبه بیست و ششم مهر ماه به پایین ریختند و اعتراض کردند و بنده نیز گفتم آیا باعث و بانی من هستم؟ و یا باعث این قضایا شما هستید؟ البته آنها می خواهند گناه خودشان را گردن من بیندازند هرچند ایرادی ندارد و بهتر از این است که گناه را گردن یک دانشجو با پدر جانباز ۷۰ درصد بیندازند که معلوم نیست فردا زنده باشند یا نه!

او افزود: طبق بخش نامه که نزد آقای به نژاد است:

۱: اولویت صد درصد با دانشجویان کاشانی

۲: کاشانی های دانشگاه تهران

۳: دانشجویان خارج از دانشگاه تهران

و اما در این بخش نامه تغییراتی را هر سال اعمال می کنند!

رموزی تاکید کرد: از آقای به نژاد می خواهم حرمت دانشجو را حفظ کنند و تا بهمن ماه به آنها اجازه ی اسکان داده شود و اگر آقای به نژاد بخواهند مساله کاملا حل خواهد شد.


مشاهده در وبسایت منبع