ارسال ۴ میلیارد ریال کمک مردم ورامین به مناطق زلزله زده

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، محمدرضا یوسفی در جلسه ستاد بحران شهرستان ورامین که به منظور ساماندهی کمک های مردمی برای ارسال به مناطق زلزله زده کرمانشاه در محل فرمانداری ورامین برگزارشد گفت: مردم و مسئولان شهرستان به منظور همدردی با مردم زلزله زده غرب کشورو کرمانشاه ، این ...

فرماندار ورامین از ارسال هدایای نقدی و غیر نقدی مردم این شهرستان به ارزش بیش از 4 میلیارد ریال به مناطق زلزله زده غرب کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، محمدرضا یوسفی در جلسه ستاد بحران شهرستان ورامین که  به منظور ساماندهی کمک های مردمی برای ارسال به مناطق زلزله زده کرمانشاه در محل فرمانداری ورامین برگزارشد گفت:  مردم و مسئولان شهرستان  به منظور همدردی با مردم زلزله زده غرب کشورو کرمانشاه ، این میزان کمک را جمع آوری  و به کرمانشاه ارسال کردند.

وی افزود:  وقوع زلزله در کشور ، هشدار برای تمام مردم و مسئولان در پیشگیری از حوادث ناشی از این دست بلایای طبیعی است چرا که کشور بر روی کمربند زلزله قرار دارد.

یوسفی گفت : هر منطقه و روستای شهرستان باید از نقشه راهی منسجم و جامع برخوردار باشد که در آن فاصله روستاها ، جمعیت مناطق مختلف شهری و روستایی ، زیرساخت ها ، میزان تراکم جمعیت و راه های دسترسی به خوبی مشخص شده باشد.

فرماندار ورامین افزود:  نداشتن آمادگی لازم برای مقابله بابحران علت نبود برنامه منسجم برای نجات مصدومان است که باید با اجرای منسجم و مستمر مانورهای تخصصی ، آمادگی نیروهای امدادی در مواجهه با حوادث غیر مترقبه را حفظ کرد.

پایگاه های جمعیت هلال احمر در میادین و خیابان های اصلی شهرستان مستقرهستند.مردم می توانند کمک های خود را برای ارسال به کرمانشاه به این پایگاه ها تحویل دهند.

 


مشاهده در وبسایت منبع