تعداد مصدومان زلزله به ۹۳۸۸ نفر رسید

معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد مصدومان زلزله کرمانشاه به ۹۳۸۸ نفر رسید و تاکنون ۱۳۰۳ عمل جراحی برای نجات مصدومان انجام شده است. قاسم جان بابایی در گفت و گو با ایرنا با اعلام افزایش شمار مصدومان زلزله افزود: چهار هزار و ۳۱۳ نفر از مصدومان به صورت ...

معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد مصدومان زلزله کرمانشاه به ۹۳۸۸ نفر رسید و تاکنون ۱۳۰۳ عمل جراحی برای نجات مصدومان انجام شده است.
قاسم جان بابایی در گفت و گو با ایرنا با اعلام افزایش شمار مصدومان زلزله افزود: چهار هزار و ۳۱۳ نفر از مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند. هزار و ۱۱نفر از مصدومان در بیمارستان های کرمانشاه و ۳۴۰ تن در بیمارستان های تهران، البرز و همدان بستری هستند و بقیه مصدومان بستری شده، ترخیص شده اند.
معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون ۱۳۰۳ عمل جراحی با حضور کادر پزشکی و پرستاری و تکنسین های مجرب برای نجات مصدومان زلزله انجام شده است.
به گزارش ایرنا زلزله ۷.۳ ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه رخ داد و بیش از همه شهرها و روستاهای سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، دالاهو و اسلام آباد غرب آسیب زد، منطقه ای که حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و ۹۵۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرد.
در جریان این زلزله ۱۲ هزار واحد مسکونی به کلی تخریب شده و بیش از ۱۵هزار واحد دیگر نیز آسیب دیده است.

مشاهده در وبسایت منبع