شرق استان تهران بدون حتی یک پایگاه انتقال خون

به گزار خبرگزاری صدا و سیما ، پس از اعلام نیاز فوری خون در مناطق زلزله زده غرب کشور شمار زیادی از مردم نوع دوست شرق استان تهران برای اهدای خون به مصدومان زلزله غرب کشور به بیمارستان های منطقه از پردیس تا فیروزکوه مراجعه کردند و این در حالی است که پایگاه انتقال خون در این ...

نیاز اهدای خون شهروندان به دلیل وقوع زلزله غرب کشور بهانه ای شد تا نبود حتی یک پایگاه انتقال خون در شرق استان تهران بیشتر احساس شود.

 به گزار خبرگزاری صدا و سیما ، پس از اعلام نیاز فوری خون در مناطق زلزله زده غرب کشور شمار زیادی از مردم نوع‌دوست شرق استان تهران برای اهدای خون به مصدومان زلزله غرب کشور به بیمارستان‌های منطقه از پردیس تا فیروزکوه مراجعه کردند و این در حالی است که پایگاه انتقال خون در این شهرستان‌ها مستقر نیست و امکانات لازم وجود ندارد.

با توجه به نبود پایگاه انتقال خون سردرگم هستند و استقرار دائمی این پایگاه در منطقه ضروری است.

در این خصوص، مسؤولان شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه به‌خصوص امام جمعه دماوند پیگیری‌های لازم را انجام دادند.
بر این اساس با توجه به استقبال گسترده مردم به اهدای خون در شهر تهران، امکان استقرار پایگاه موقت انتقال خون در دماوند و فیروزکوه نیز وجود ندارد.
در این حال تنها راه مردم برای اهدای خون مراجعه به مراکز تهران است که نزدیکترین مرکز به شرق تهران پیروزی و افسریه تهران است که با توجه به بعد مسافتی مردم فیروزکوه و دماوند مراجعه به این مراکز بسیار زمانبر است و لازم است که درچنین مواقعی لااقل ایستگاههای سیار در منطقه حضور پیدا کنند.
هم اکنون از بین شهرستانهای تهران تنها در ورامین، شهریار ، رباط کریم و شهر قدس مراکز انتقال خون دایر است و سایر شهرستانهای تهران از این حیث فقیرند.
با توجه به اشتیاق و استقبال چشم‌گیر مردم شرق استان تهران برای اهدای خون در ایام مختلف، و وجود بیش از 450 هزار نفر جمعیت در سه شهرستان پردیس ، دماوند و فیروزکوه استقرار پایگاه دائمی در این منطقه ضروری است.
 


مشاهده در وبسایت منبع