کرمانشاه در روز سوم زلزله

- همشهری آنلاین: دو روز از زلزله ۷.۳ ریشتری کرمانشاه می گذرد، زلزله ای که طی آن شهرهای غربی ایران به ویژه سر پل ذهاب لرزید و جان بیش از ۴۳۰ هموطن را گرفت و بیش از ۹ هزار نفررا مجروح کرد. آخرین اخبار این زلزله را در روز سوم، اینجا بخوانید:

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری ها، امدادرسانی به زلزله زدگان و آسیب دیدگان ناشی از زلزله همچنان ادامه دارد و تاکنون برابر آخرین آمارها ۹۳۴۵ مجروح از زمان وقوع زلزله تاکنون به بیمارستان ها مراجعه کرده اند.
عملیات آواربرداری و جست وجو در مناطق زلزله زده تقریبا به اتمام رسیده و عمده ساکنان این مناطق نیز اسکان اضطراری داده شده اند.

  • اعزام تیم مشاوره و روانشناس به منطقه
تیم هایی از وزارت بهداشت نیز مسئولیت توزیع کلر برای سالم سازی آب آشامیدنی شهروندان مناطق زلزله زده را برعهده گرفته و با حضور در شهرها و روستاهای مختلف آموزش های لازم را درخصوص استفاده از این محلول به زلزله زدگان می دهند.

مدارس استان کرمانشاه برابر با آخرین اخبار در روز چهارشنبه نیز تعطیل خواهد بود.

رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره تیز از اعزام مشاوران و روانشناسان برای ارائه خدمات به مردم مصیبت دیده غرب کشور خبر داد.

  • فضای ناامنی را شایعه نکنید
همچنین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به شایعاتی مبنی بر ناامنی به ویژه در ساعات شب در مناطق زلزله زده گفت: هیچ سرقتی در مناطق زلزله زده صورت نگرفته است و خواهشی که از مردم داریم به ویژه در شهرستان هایی که آسیب دیدند با نیروی های انتظامی در کار امدادی و خدمات و انضباط همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: مردم خروجی شهرها را باز کنند تا بتوانیم کامیون های حامل موادغذایی و چادر و پتو را به عزیزان برسانیم و در حال حاضر وضعیت امنیتی منطقه مناسب است و هیچگونه سرقتی در این فضا هم صورت نگرفته است.

  • بررسی بناهای مسکن مهر و بیمارستان ها
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفته که پس از انجام کمک رسانی و امدادرسانی در استان، در مورد تمام بناهایی که جدیدالاحداث هستند مانند مسکن مهر و بیمارستان اسلام آباد غرب باید کار کارشناسی انجام شود و اگر در امر احداث مشکلاتی وجود داشته باشد، افرادی که کوتاهی کرده اند حتما باید پاسخگو باشند.

مشاهده در وبسایت منبع