ادامه معطلی دو کارگر منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر برای باگشت به کار

منابع کارگری ایلنا از منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر می گویند: نزدیک به یک سال از ممنوع الورود شدن دو نفر از فعالان صنفی کارگری این منطقه ویژه اقتصادی به محل کارشان می گذرد. این دو کارگر که به صورت پیمانکاری در یکی از زیر مجموعه های پتروشیمی امیرکبیر مشغول به کارند، به تصمیم ...

منابع کارگری ایلنا از منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر می‌گویند: نزدیک به یک سال از ممنوع‌الورود شدن دو نفر از فعالان صنفی کارگری این منطقه ویژه اقتصادی به محل کارشان می‌گذرد.

این دو کارگر که به صورت پیمانکاری در یکی از زیر مجموعه‌های پتروشیمی امیرکبیر مشغول به کارند، به تصمیم کارفرما از اواخر سال گذشته تاکنون نتوانسته‌اند تا در محل کار خود حاضر شوند.

این وضعیت درحالی است که گفته می‌شود فرمانداری ماهشهر و دفتر اشتغال این منطقه ویژه اقتصادی نیز در نامه‌هایی جداگانه موضوع بازگشت به کار و رسیدگی به وضعیت این کارگران را مطرح کرده‌اند.

به گفته منابع ایلنا این دو کارگر پیمانکاری در پیگیری مطالبات صنفی خود و همکارانشان پیش‌قدم بوده‌اند و از قرار معلوم محدودیت‌های وضع شده برای آنها با این فعالیت‌ها مرتبط است. 

گفته می‌شود یکی از این کارگران  در آستانه بازنشستگی قرار دارد بوده و پس از اخراج از نظر معیشتی در وضعیت دشواری زندگی سپری می‌کند.

تا لحظه انتشار این خبر تلاش‌های خبرنگار ایلنا برای ارتباط با گرفتن با کارفرمای این دو کارگر بی‌نتیجه بوده است.


مشاهده در وبسایت منبع