آماده باش زیرمجموعه های وزارت رفاه برای خدمات رسانی به زلزله زدگان

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از آماده باش ادارات این وزارتخانه در سطح استان کرمانشاه به منظور خدمات رسانی به زلزله زدگان خبر داد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از آماده باش ادارات این وزارتخانه در سطح استان کرمانشاه به منظور خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان خبر داد.

به گزارش ایسنا، کریم یاوری اظهار کرد: همه ادارات و زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سطح استان کرمانشاه در حال آماده باش کامل هستند تا خدمات رسانی مناسب به زلزله زدگان صورت گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بیمه بیکاری به زلزله‌زدگان تعلق می‌گیرد، گفت: بر اساس تبصره ۲ قانون بیمه بیکاری مشاغل، کسانی که از طریق حوادث قهریه مثل زلزله دچار آسیب می‌شود مشمول مقررات قرار گرفته و تحت پوشش بیمه بیکاری قرار می‌گیرد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: ادارات کل استان در حال آماده‌باش برای خدمات‌رسانی در این زمینه هستند. مردم زلزله زده می‌توانند با مراجعه به ادارات با حداقل مدارک مورد نیاز نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند و بعد از احراز شرایط بیمه‌ای آن‌ها، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

انتهای پیام


مشاهده در وبسایت منبع