۱۴۰ مددجوی سنندجی طی هفت ماهه امسال صاحب شغل شدند

به گزارش ایلنا، غلامرضا آرامش با بیان اینکه با توجه به تلاش جهت تحقق شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، این نهاد به صورت جدی در بحث اشتغال و توانمندکردن مددجویان تحت حمایت ورود پیدا کرده است، عنوان کرد: ۱۱ میلیارد و ۳۷۵ تومان اعتبار اشتغال به مددجویان تحت ...

به گزارش‌ایلنا، غلامرضا آرامش با بیان اینکه با توجه به تلاش جهت تحقق شعار سال با عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، این نهاد به صورت جدی در بحث اشتغال و توانمندکردن مددجویان تحت حمایت ورود پیدا کرده است، عنوان کرد: 11 میلیارد و 375 تومان اعتبار اشتغال به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد منطقه دو سنندج در سال جاری اختصاص داده شده است. 

وی ضمن اشاره به مهمترین اقدامات انجام شده کمیته امداد منطقه دو سنندج در حوزه اشتغال و خودکفایی در هفت‌ماهه نخست سال‌جاری، افزود: در مدت یاد شده دو میلیارد و 740 میلیون‌تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان این شهرستان پرداخت شده است. 

آرامش در ادامه با اشاره به اینکه یک میلیارد و 640 میلیون‌تومان از این تسهیلات از محل منابع بانکی و توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است، گفت: یک‌میلیارد و یکصد تومان از این تسهیلات نیز از محل منابع داخلی کمیته امداد و از طریق صندوق امداد ولایت به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است.

وی ضمن بیان اینکه با پرداخت این مبلغ تسهیلات برای 140 نفر از مددجویان تحت حمایت شغل ایجاد شده است، افزود: همچنین با پیگیری های انجام شده برای 72 نفر از مددجویان این شهرستان کاریابی شده است.

رئیس کمیته امداد منطقه دو سنندج اعلام کرد: در صورت به کارگیری مددجویان این نهاد در کارگاه‌ها و مراکز کاری، کمیته امداد در قالب پرداخت بسته‌های تشویقی به کارفرمایان این مددجویان از آنها حمایت می‌کند به صورتی که در سال اول 100 درصد  و در سال دوم 50 درصد از حق بیمه کارفرما را پرداخت می کند.

وی ضمن اشاره به برگزاری دوره‌های شغلی و فنی برای مددجویان تحت حمایت، عنوان کرد: با هدف دریافت تسهیلات اشتغال 184 نفر از مددجویان این شهرستان در هفت ماهه نخست سال جاری آموزش شغلی و مهارت آموزی را گذرانده اند و 320 نفر نیز در زمینه توسعه طرح اشتغال آموزش شغلی داده شده اند.


مشاهده در وبسایت منبع