جوی آرام و آسمانی صاف در بیشتر مناطق ایران

معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما افزود: تنها احتمال وقوع بارش های خفیف و پراکنده در بخش هایی از سواحل دریای خزر به ویژه در استان های گیلان و مازندران برای روز جمعه وجود دارد.

کارشناس هواشناسی گفت: تا سه روز آینده بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با آسمانی صاف­ و آفتابی خواهند داشت .
معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداو سیما افزود: تنها احتمال وقوع بارش های خفیف و پراکنده در بخش هایی از سواحل دریای خزر به ویژه در استان های گیلان و مازندران برای روز جمعه وجود دارد. وی گفت: با توجه به آرامش و سکون نسبی هوا برای روزهای ابتدایی هفته آینده باز هم افزایش غلظت های آلاینده جوی و آسمانی غبارآلود مهمترین پدیده کلانشهرها و نواحی صنعتی و پرجمعیت مانند کرج ، تهران ، قزوین ، اراک، تبریز ، اهواز و اصفهان خواهد بود.
وی درباره وضع هوای مناطق زلزله زده غرب کشور اضافه کرد: در این مناطق نیز پدیده قابل ذکری پیش بینی نمی شود و مهمترین پدیده در سه روز آینده بویژه برای استان کرمانشاه وزش باد ملایم خواهد بود.
کارشناس هواشناسی افزود: از اواخر روز یکشنبه با ورود یک سامانه بارشی آغاز بارندگی ها را در مناطق غربی از جمله کرمانشاه را خواهیم داشت و برای دوشنبه و سه شنبه هفته آینده بارش ها قابل توجه خواهد بود.
وی درباره دمای هوای مناطق غربی کشور نیز گفت: نوسانات دمایی قابل توجهی در این مناطق رخ نمی دهد و بطور مثال برای فردا صبح کمینه دما در کرمانشاه به یک درجه ، اسلام آباد غرب صفر درجه ، ثلاث و سرپل ذهاب ده درجه ، قصر شیرین سیزده درجه و گیلان غرب دوازده درجه می رسد.
احمدی درباره نوسانات دمایی در تهران­ افزود: نوسانات دمایی در پایتخت بین 18 تا 7 درجه است.
 

مشاهده در وبسایت منبع