هشدار سازمان آتش نشانی لندن درباره ایمنی ساختمان ها در برابر حریق

سازمان آتش نشانی لندن در بیانیه تازه ای هشدار داد: اگر اقدامات ایمن سازیِ ساختمان ها در برابر حریق در اولویت قرار نگیرد، آتش سوزی های شدیدتر و جدی تر از حادثه "برج گرنفل" رخ خواهد داد.

سازمان آتش‌نشانی لندن در بیانیه تازه‌ای هشدار داد: اگر اقدامات ایمن‌سازیِ ساختمان‌ها در برابر حریق در اولویت قرار نگیرد، آتش‌سوزی‌های شدیدتر و جدی‌تر از حادثه "برج گرنفل" رخ خواهد داد.

به گزارش ایسنا، پس از آتش‌سوزی مرگبارِ برج گرنفل در غرب لندن، این سازمان مجموعه‌ای از توصیه‌های ایمنی را به منظور بازبینی مقررات ساختمان‌سازی به لحاظ حفظ امنیت سازه‌ها ارائه کرده است.

این سازمان خطاب به کارشناسان و مهندسان برجسته‌ای که پس از حادثه گرنفل مسئولیت بررسی و بازبینی ایمنی‌ ساختمان‌ها را از سوی دولت این کشور برعهده گرفتند خاطر نشان کرد: "عدم صلاحیت"، موجب اتخاذ تصمیمات خطرساز در مورد طراحی و ساخت و ساز ساختمان‌ها می‌شود.

این سازمان هشدار داد: نقص در برنامه‌ریزی‌های کنونی موجب شده که در طراحی و احداث ساختمان‌ها از اجرای نکات و قوانین حرفه‌ای مربوط به ایمنی سازه‌ها در برابر حریق غفلت شود.

به گزارش بی‌بی‌سی، این سازمان تاکید کرد که باید برای تایید تجهیزات ضدحریق که در ساختمان‌ها کار گذاشته می‌شوند ارائه مجوزهای معتبر و رسمی در نظر گرفته شود. همچنین برنامه‌هایی برای بازرسی و کنترل تجهیزات فوق پس از تکمیل ساخت و ساز بناها به طور جدی اجرا گردد.


مشاهده در وبسایت منبع