آذری جهرمی: از ستاد بحران گزارشی در مورد اختلالات ارتباطی در مناطق زلزله زده نداشتیم/ قطعی دیشب تلگرام از طرف ما نبوده است

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ آذری جهرمی وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره برطرف شدن مشکل ارتباطی در مناطق زلزله زده اظهار کرد: روز گذشته در گزارشی به بنده اعلام کردند که تمام شرایط منطقه در حوزه ارتباط به حالت عادی ...

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ آذری جهرمی وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره برطرف شدن مشکل ارتباطی در مناطق زلزله زده اظهار کرد: روز گذشته در گزارشی به بنده اعلام کردند که تمام شرایط منطقه در حوزه ارتباط به حالت عادی بازگشته است.
وی ادامه داد: اپراتورهای موبایل بنابر توصیه وزارت ارتباطات بسته های ویژه ای را برای ارتباط در این مناطق در نظر گرفته اند و مکالمات رایگان را برای سه روز تمدید کردند. علی رغم نکات منفی که در مورد پخش شایعات در فضای مجازی وجود داشت، باید ذکر کنیم که فضای مجازی نقش خوبی هم در اطلاع رسانی، نحوه جلب کمک ها و ... داشت.

وی تاکید کرد: باید برای نظام کنترل شایعات و ایجاد جایگاه های مرجع برای اطلاع رسانی تلاش ویژه ای بکنیم تا در این شرایط از حداکثر مزایای فضای مجازی بهره مند شویم.

وزیر ارتباطات درباره ایجاد امکانات و تسهیلات ویژه در مناطق زلزله زده غرب کشور ادامه داد: همکاران ما در زمینه برپایی بالن در منطقه سرپل ذهاب اقدامات خوبی انجام داده اند و از روز گذشته فعالیت خود را در آنجا آغاز کرده اند، جدا از اپراتورهای ارتباطی و کارکنان وزارت ارتباطات، دیروز در اقدامی انسان دوستانه کارکنان وزارت ارتباطات چندهزار پتو و ۵۰۰ تخته چادر را تهیه و صبح امروز به مناطق زلزله زده فرستاده شد.

آذری جهرمی گفت: همچنین دیروز یکی از معاونینم را مسئول هماهنگی با کلیه فعالان بخش مخابرات و ارتباطات کردم تا بتوانند آنچه که هلال احمر و دیگر نهادها برای خدمت رسانی به مردم نیاز دارند، جمع آوری شود.

وی با بیان اینکه از ستاد بحران گزارشی در مورد اختلالات ارتباطی نداریم، گفت: به محض دریافت هرگونه گزارش، نیروهای مربوطه اقدام به رفع آن می کنند تا بتوانیم ارتباطات را که لازمه اطلاع رسانی است، فراهم کنیم تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

وزیر ارتباطات بیان کرد: در خوزستان و کرمانشاه این تجربه را بدست آوردیم که با قطعی زیرساخت های برق، مقداری شبکه های مخابراتی ما آسیب پذیری دارند و لازم است در این زمینه تمهیدات ویژه ای بکار گیریم، همچنین بررسی های لازم صورت می گیرد تا برنامه اجرایی تدوین و بتوانیم مناطق خطرپذیر را شناسایی کنیم و از انرژی خورشیدی برای رفع مشکلات احتمالی بهره ببریم.

آذری جهرمی درباره اختلالات تلگرام که از شب گذشته آغاز شده است، گفت: شب گذشته ساعت ۱۲ تماس هایی در این مورد داشتم و بعد از کنترل دیدم که ارتباط برقرار نمی شود، اشکالات شبکه ای از طرف ما نبوده است و به مسئولان مربوطه گفتم تا گزارشی را در این زمینه بدهند.


مشاهده در وبسایت منبع