برای حل مشکل فقر فقط دعا کردن و کمیته امداد کافی نیست

آفتاب نیوز : به گزارش ایسنا، آیت الله نعیم آبادی در دیدار با مسئولین بخش شیبکوه و شهر بندرچارک، با بیان اینکه مسئولین جایگاه خود را مدیون نظام و مردم هستند، افزود: قبل از انقلاب اسلامی شورای شهر وجود نداشت اما با فرمان امام خمینی(ره) نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داد به دنبال ...

آفتاب نیوز : به گزارش ایسنا، آیت الله نعیم آبادی در دیدار با مسئولین بخش شیبکوه و شهر بندرچارک، با بیان اینکه مسئولین جایگاه خود را مدیون نظام و مردم هستند، افزود: قبل از انقلاب اسلامی شورای شهر وجود نداشت اما با فرمان امام خمینی(ره) نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داد به دنبال واگذاری امور با مردم است و همین امر منجر به ایجاد شوراهای اسلامی شهر و روستا شد.

وی با بیان اینکه مسئولان اگر کاری را بتوانند انجام دهند اما انجام ندهند روز قیامت چه پاسخی برای بیان دارند، تصریح کرد: متاسفانه در بهره گیری از دریا روزبه روز عقب نشینی می کنیم به گونه ای که جزیره کیش که به جزیره مروارید معروف بود امروز به جای انبار مروارید تبدیل به انبار اجناس چینی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه به جای خدمت به دریا، آن را آلوده کردیم، اضافه کرد: ماهیگیری نسبت به سابق ضعیف تر شده که نشان دهنده آن است که قدر نعمت بزرگ دریا را نمی دانیم.

وی با اشاره به اینکه برخی کشورها با تصفیه آب دریا، آن را برای کاشت گندم استفاده می کنند، عنوان کرد: شکر، یعنی از نعمت ها خوب استفاده کردن پس باید به درستی از نعمت های الهی بهره گرفت.

آیت الله نعیم آبادی با تاکید بر اینکه مسئولین باید بدانند چطور از دریا استفاده کرد، اضافه کرد: اگر مسئولین برای حل مشکلات منطقه ای خطاب به وزرا طرح منطقی بدهند، بنده حمایت می کنم و از تمام توان برای عملیاتی شدنش استفاده خواهم کرد.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و روستا باید زبان مردم باشند، افزود: برای حل مشکل فقر فقط دعا و کمیته امداد کافی نیست؛ اگر شکر، احسان و قناعت در جامعه جاری بود بسیاری از مشکلات حل می شد.

مشاهده در وبسایت منبع