کشاورزی کرمانشاه در ابهام زلزله/کسی پاسخگو نیست

در حالیکه چند روزی از زلزله مهیب و بی سابقه کرمانشاه می گذرد و آمارهای متعددی از تعداد درگذشتگان، مصدومان و آسیب های مالی در بخش های مختلف منتشر و به روز شده است، کسی در وزارت جهاد کشاورزی پاسخگوی آنچه بر سر بخش کشاورزی و دامی این استان آمده، نیست.

در حالیکه چند روزی از زلزله مهیب و بی سابقه کرمانشاه می گذرد و آمارهای متعددی از تعداد درگذشتگان، مصدومان و آسیب‌های مالی در بخش های مختلف منتشر و به روز شده است، کسی در وزارت جهاد کشاورزی پاسخگوی آنچه بر سر بخش کشاورزی و دامی این استان آمده، نیست.

به گزارش ایسنا، یکشنبه شب بود که در استان کرمانشاه به ویژه شهرهای سرپل ذهاب و قصر شیرین زلزله مهیب و بی سابقه ای تجربه و همه چیز بر سر مردم این مناطق آوار شد که حاصل آن تاکنون، کشته شدن بیش از ۴۳۲ نفر و مجروح شدن بیش از ۹۳۸۸ نفر از هموطنان‌مان بوده است.

طی روزهای گذشته علاوه بر اعلام تلفات جانی و مصدومیت، آمارهای متعددی از میزان خسارات و آسیب های وارد شده به بخش‌های مسکونی، تجاری، معدنی و ... این مناطق منتشر و به روز شد اما وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان آن تاکنون آمار دقیقی از میزان خسارات وارد شده به بخش کشاورزی استان کرمانشاه به عنوان یکی از مناطق برتر در حوزه تولید انواع محصولات کشاورزی، باغی و دامی ارائه نکرده‌اند.

حال آنکه استان کرمانشاه به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان گندم به عنوان استراتژیک‌ترین محصول کشاورزی و تولید کننده محصولات زراعی، باغی، دامی و ... بسیاری است.

از وزارت جهاد کشاورزی انتظار می رود هر چه سریع‌تر نسبت به برآورد اولیه خسارت وارده به این منطقه آمارها را ارائه دهد تا در صورت تحمیل خسارت، مسئولان دستگاه‌های ذیربط بتوانند بر این اساس برای جبران خسارت‌های وارد شده به کشاورزان کرمانشاهی دست به کار شوند.


مشاهده در وبسایت منبع