آبرسانی به بخش های آسیب دیده زمان بر است

جعفرزاده گفت: آبرسانی به بخش های آسیب دیده قدری زمان بر است، چراکه باید خطوط را مرحله به مرحله کنترل کرده تا رهاسازی آب در شبکه، آسیب بیشتری به منازل وارد نکند.

میثم جعفرزاده مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با اشاره به خسارت های زلزله در کرمانشاه اظهار کرد: نزدیک به ۶۰ درصد تاسیساست برق در جریان زلزله اخیر تخریب شده که با تلاش های صورت گرفته ۹۰ درصد مراکز حیاتی و معابر برق رسانی شده و به لحاظ پایداری شبکه در وضعیت نرمالی هستیم.
وی افزود: ۱۳ شهر با جمعیت ۱ میلیون ۱۰۰ هزار تفر تحت تاثیر زلزله با مشکل آب مواجه شدند که تا این لحظه ۱ میلیون ۵۰۰ هزار بطری آب، ۴ دستگاه آب سیار، ۴۷ تانکر آب برای آب رسانی، ۳ دستگاه تجهیزات بسته بندی آب برای خدمات رسانی در حوزه شهری ارسال شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو بیان کرد: ۱۲۳ روستا با جمعیت ۲۱ هزار نفر در روستا ها پس از زلزله دچار مشکل شدند، که به این منظور ۴۰ هزار بطری آب و ۱۴ دستگاه تانکر آب برای آن ها اختصاص یافته است.

جعفرزاده گفت: هم اکنون خطوط شبکه دارای آب است ، ولی به دلیل تخریب های صورت گرفته در مناطق و محلات مختلف ممکن است زمانی که ما آب را در شبکه جاری کنیم، تخریب های رخ داده در لوله های منازل باعث شود تا آب رها شده در شبکه باقی مانده و خانه های آسیب دیده را نیز از بین ببرد.

وی با بیان اینکه آب رسانی به صورت کوچه به کوچه پس از آواربرداری صورت می گیرد، تاکید کرد: آبرسانی به بخش های آسیب دیده قدری زمان می برد، چراکه باید خطوط را مرحله به مرحله از بالا به پایین کنترل کنیم تا رهاسازی آب در شبکه آسیب بیشتری به زیرساخت ها و منازل مردم وارد نکند.

انتهای پیام/

۶۰ درصد تاسیساست برق در جریان زلزله اخیر تخریب شده است

مشاهده در وبسایت منبع