بسیج دنبال ایجاد سرپناه برای زلزله زدگان غرب کشور است

سردار غیب پرور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ وسیما در حاشیه نشست خبری هفته بسیج با تسلیت به بازماندگان زلزله کرمانشاه افزود: قرارگاه شهید جعفری سازمان بسیج از همان روز نخست به منظور رسیدگی وضع زلزله زدگان مناطق آسیب دیده با مسئولیت سردار فضلی جانشین رییس سازمان ...

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج در برنامه بلند مدت خود در زمینه امدادرسانی به دنبال ایجاد سرپناه برای زلزله زدگان غرب کشور است.
سردار غیب پرور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ وسیما در حاشیه نشست خبری هفته بسیج با تسلیت به بازماندگان زلزله کرمانشاه افزود: قرارگاه شهید جعفری سازمان بسیج از همان روز نخست به منظور رسیدگی وضع زلزله زدگان مناطق آسیب دیده با مسئولیت سردار فضلی جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین تشکیل شد. وی گفت: این قرارگاه ­در دو مقطع ­کوتاه مدت و بلندمدت امدادرسانی به ­زلزله زدگان مناطق آسیب دیده را در دستور­کار دارد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: بنیاد تعاون بسیج تاکنون 100 هزار بطری آب، 50 هزار عدد کنسرو ، 100 هزار قرص نان، 200 هزار تخته پتو و 10 هزار متر مربع موکت به این مناطق ارسال کرده است.
وی افزود: 130 گروه جهادی در این مناطق حضور دارند و ستادهای استان های همجوار کاملا آماده امدادرسانی هستند.
سردار غیب پرور با اشاره به برخی کمبودهای موجود در مناطق آسیب دیده گفت: کمک های مردمی و امدادرسانی به میزان کافی در این مناطق حضور دارند، اما باید ساختار توزیع اصلاح شود و با یک مدیریت قوی مسئولان حاضر در محل کمک ها را میان زلزله زدگان توزیع کنند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: با توجه با افزایش سرما، بسیج به دنبال سرپناه برای آسیب دیدگان است.
وی گفت: دیروز و امروز مسئولان جهادی بسیج به استان کرمانشاه فراخوان شده اند و قرار است هر سپاه استانی مسئول سازندگی چند روستا شود و در این زمینه اولویت خدمات رسانی روستاها هستند.
سردار غیب پرور افزود: امروز نیز بنده عازم کرمانشاه هستم و با مسئولان بسیج در قصر شیرین جلسه ای خواهم داشت و همچنین از طریق ویدئو کنفرانس با مسئولان بسیج در سراسر کشور ارتباط برقرار و تکلیف آن ها روشن خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد: تا دو ماه و نیم آینده سرپناهی در مناطق زلزله زده احداث خواهد شد.
 

مشاهده در وبسایت منبع