واعظی: توافقی برای اصلاح ساختار دولت صورت نگرفته است

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره تدابیر لازم برای ساماندهی مجلس در مناطق زلزله زده غرب کشور، اظهار کرد: سفر رئیس جمهور به کرمانشاه و اینکه صبح حادثه وزرای بهداشت، کشور ...

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره تدابیر لازم برای ساماندهی مجلس در مناطق زلزله زده غرب کشور، اظهار کرد: سفر رئیس جمهور به کرمانشاه و اینکه صبح حادثه وزرای بهداشت، کشور و رئیس هلال احمر به منطقه رفتند، برای ساماندهی اوضاع بود.
وی با بیان اینکه ستاد بحران هر روز تشکیل جلسه می دهد، گفت: امروز صبح رئیس جمهور موافقت کرد تا وزیر کشور به جای حضور در جلسه هیئت دولت، جلسه ستاد بحران را تشکیل دهد.

واعظی ادامه داد: حادثه ناگوار عظیمی اتفاق افتاده، خسارت در شهرها نسبت به روستاها کمتر است و در حدود ۱۹۰۰ روستا خسارت گسترده ای را شاهدیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور اضافه کرد: به دلیل اینکه در روستاها تراکم جمعیتی کم است خوشبختانه فوتی های کمتری در این مناطق داشتیم و تمام تلاشمان را برای خدمت رسانی به ۲۰۰۰ روستا به کار گرفته ایم.

وی ادامه داد: آنچه که مورد نیاز زلزله زدگان بوده، به این مناطق ارسال شده است و در حال توزیع است؛ امروز هم در جلسه هیئت دولت بحث های مفصلی در مورد مدیریت بحران، امنیت و اطلاع رسانی به همه نقاط زلزله زده مطرح و تصمیم های خوبی اتخاذ شد.

واعظی گفت: دیشب جلسه بسیار خوبی را از طرف شورای اجتماعی با مقام معظم رهبری داشتیم و رئیس جمهور به صورت مفصل ابعاد مختلف آن چه منویات رهبری بودند را باز کرد و به دستگاه های مختلف دستور داد تا آن چه که شب گذشته در بیانات و مطالبات رهبری بوده حتما برای آن برنامه ریزی شود تا در جلسه شش ماه آینده که خدمت ایشان هستیم بتوانیم تحولی در بخش هایی همچون اعتیاد، طلاق، آسیب های اجتماعی و... به وجود آ وریم.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره توافق بین رئیس جمهور و رئیس مجلس در مورد اصلاح ساختار دولت اظهار کرد: معمولا اینگونه مسائل بین دو رئیس قوه مجریه و مقننه مطرح می شود اما توافقی در کار نبوده است.

وی ادامه داد: بحث اصلاح ساختار دولت موضوعی است که باید ۲۹۰ نماینده مجلس آن را بررسی کنند و رای بدهند.

واعظی با بیان اینکه معمولا روسای قوا درباره مسائلی با هم تفاهم می کنند که به درستی کارها پیش برود، تاکید کرد: حق طبیعی مجلس است که درمورد مسائل تصمیم بگیرد و آنچه آنان تصویب می کنند، برای ما لازم الاجرا است.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: ما در مورد تفکیک وزارتخانه ها لایحه ای به مجلس دادیم و این موضوع در مجلس در حال بررسی است، از طرف دولت هم رئیس سازمان اداری استخدامی در جلسه شرکت می کند.

وی اضافه کرد: لایحه تفکیک وزارتخانه ها هم همچون دیگر لوایح است و مجلس و دولت درباره آن بحث و تبادل نظر می کنند اگر مجلس پیشنهادهای خوبی هم داشته باشد ما از آن استقبال می کنیم.


مشاهده در وبسایت منبع