بدون هماهنگی وارد منطقه زلزله زده نشوید

به گزارش صبح تهران به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکزکرمانشاه سرهنگ امیرغلامعلیان فرمانده تیپ ۱۸۱ زرهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از مردم خواست برای کمک به مناطق زلزله زده به مردم به صورت غیر ساماندهی شده هجوم نبرند، چون این اقدام آن ها باعث ایجاد بی نظمی و ناامنی ...

به گزارش صبح تهران به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکزکرمانشاه سرهنگ امیرغلامعلیان فرمانده تیپ ۱۸۱ زرهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از مردم خواست برای کمک به مناطق زلزله زده به مردم به صورت غیر ساماندهی شده هجوم نبرند، چون این اقدام آن ها باعث ایجاد بی نظمی و ناامنی در منطقه می شود. سرهنگ امیرغلامعلیان گفت: هم اکنون با تلاش نیرو های نظامی وانتظامی امنیت منطقه برقراراست و نیرو های مستقر در مناطق زلزله زده اجازه تعدی به کمک های مردمی برای زلزله زدگان نخواهند داد.
وی بااشاره به اینکه اگر افراد سود جو یکبار اقدام به کار های خلاف انسانیت در مناطق زلزله زده کرده اند بیانگر این نیست که این امر همیشگی باشد گفت: هم اکنون امنیت کامل در منطقه برقراراست و نیرو های امدادی مشغول اسکان و امداد رسانی به آسیب دیدگان هستند.
وی اضافه کرد: به محض اطلاع از وضعیت و چگونگی رخ دادن زلزله غرب کشور، برآورد های اولیه انجام و تیپ با امکانات اولیه در منطقه مستقر شد.
فرمانده تیپ ۱۸۱ زرهی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: همه امکانات ما از نظر نیروها، خودرویی و دیگر امکانات در اختیار منطقه آسیب دیده قرار گرفته و تا جایی که توانسته ایم انتقال مصدومین را انجام دادیم.
سرهنگ غلامعلیان ادامه داد: آمبولانس ها مرتب در مسیر سرپل ذهاب به کرمانشاه برای تخلیه مناطق و انتقال مصدومان فعال هستند. ۶۰۰ تا ۷۰۰ چادر از امکانات تیپ برای ایجاد سرپناه موقت استفاده شده است.
وی خاطر نشان کرد:موادغذایی سرد نیز بلافاصله به آن ها داده شد و از امروز نیز اولین مرحله توزیع غذای گرم بین حادثه دیدگان انجام می شود.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

مشاهده در وبسایت منبع