مردم تهران به هیچ وجه نگران زلزله نباشند!

با توجه به اظهارات جهانگیری مبنی بر گسترده بودن تخریب ها در مسکن مهر کرمانشاه و به این دلیل که دولت روحانی در تهران هیچ مسکن مهری به مردم تحویل نداده است، نباید نگران حجم تخریب در زلزله تهران باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از مشرق، زلزله هفت ریشتری کرمانشاه، مردم ایران را داغدار کرده است و دراین بین، تلخ تر از داغ مردم، سیاست بازی و دروغ گویی سیاست بازان برای سو استفاده از شرایط به نفع منافع حزبی و گروهی هستند.
در همین رابطه، صبح روز زلزله کرمانشاه، جهانگیری که عنوان معاون اولی روحانی را به دوش می کشد، اظهاراتی بر زبان جاری کرد که جای بسی تامل است.

جهانگیری با ابراز تاسف از این که بیشتر خانه های تخریب شده در زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه متعلق به ساختمان های مسکن مهر بوده است از وزیر راه و شهرسازی خواست تا با دقت این موضوع که چرا خانه های نوساز تا این حد آسیب پذیر بوده اند را بررسی کند. [۱]

این اظهارنظر عجیب جهانگیری آن هم صبح اولین روز حادثه که هنوز میزان حجم تخریب ها و آمار مجروحین و قربانی ها مشخص نیست، جای بسی شگفتی است.

البته بعدازاین ادعای معاون اول، مدیر مسکن و ساختمان اداره راه و شهرسازی کرمانشاه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره تعداد کشته ها و مصدومین در مسکن مهر استان کرمانشاه پس از زلزله بیش از ۷ ریشتری اخیر گفت: تاکنون تعداد فوتی ها در واحدهای مسکن مهر ۲ نفر اعلام شده است .

عبدالرضا غفوری با بیان اینکه بلافاصله پس از وقوع زلزله تمام واحدهای مسکن مهر تخلیه شدند، اظهار داشت: خوشبختانه در این واحدها و مجتمع های مسکن مهر شاهد ریزش به این معنا که سقف بر روی ساختنمان آوار شود، نبودیم. [۲]

حال به نظر می رسد با توجه به اظهارات معاون اول مبنی بر گسترده بودن تخریب ها در کرمانشاه به دلیل مسکن مهر و از سوی دیگر، به این دلیل که دولت حسن آقای روحانی عملا طرح مسکن مهر را "طرح مزخرف" می داند و در شهر تهران، مسکن مهری توسط این دولت ساخته نشده و به مردم تحویل داده نشده است، لذا مردم تهران به هیچ وجه نگران زلزله نباشند زیرا هیچ مسکن مهری در تهران وجود ندارد و سطح تخریب در تهران، گسترده نخواهد بود.

[۱] - http://www.eghtesadnews.com/fa/tiny/news- 190288

[۲] - http://www.ilna.ir/fa/tiny/news- 558548

مشاهده در وبسایت منبع