کالاهای داخلی به برچسب اصالت سلامت نیاز ندارند

ساسان قربانی کارشناس کنترل بر مواد غذایی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: به طور کلی برچسب اصالت سلامت در راستای کنترل و تشخیص کالای قاچاق از اصلی است و این کار می تواند در راستای ...

ساسان قربانی کارشناس کنترل بر مواد غذایی و آرایشی بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: به طور کلی برچسب اصالت سلامت در راستای کنترل و تشخیص کالای قاچاق از اصلی است و این کار می تواند در راستای پیشگیری از ورود جنس قاچاق به بازار کشور صورت بگیرد.
وی بیان کرد: برچسب کنترل و اصالت کالا مخصوص کالاهای وار داتی هستند و فرآورده های داخل کشور نیازی به چنین برچسبی ندارند، زیرا کالاهای تولید داخل دارای نشانه پروانه ساخت و آرم سازمان غذا و دارو هستند.

قربانی ادامه داد: برچسب اصالت سلامت به طور کلی بر روی اجناس غذایی، آرایشی بهداشتی و آشامیدنی درج می شود و مصرف کننده با این نشانه ها می تواند از صحت و سلامتی کالایی که خریداری شده است ، خبر می دهد.

وی عنوان کرد: اگر عدد بر روی برچسب اصالت سلامت به سامانه ارسال شود، نتیجه آن مبنی بر اصل یا تقلبی بودن جنس به مشتری اطلاع داده می شود.

قربانی تاکید کرد: با دانلود اپلیکیشن معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، مصرف کنند گان می توانند به اسکن بار کد موجود بر روی کالا از اصلی بودن آن جنس مطلع شوند.

وی یاد آور شد: برخی از افراد سود جو اقدام به چاپ این برچسب می کنند اما با ارسال شماره سریال موجود در کالا به سامانه پیا مکی از اصلی بودن آن کالا مطلع می شوید و این روش مانع از سودجویی برخی از افراد می شود.


مشاهده در وبسایت منبع