تلفات طوفان به ۳۹ نفر رسید

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز ، سانجیو کومار جیندال مشاور وزیر کشور هند اعلام کرد: بر اثر طوفان تاکنون ۱۰ نفر در ایالت تامیل نادو و ۲۹ نفر در ایالت کرلا جان خود را از دست داده اند. این درحالی است که ۱۶۷ ماهیگیر همچنان مفقود هستند.

به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، سانجیو کومار جیندال مشاور وزیر کشور هند اعلام کرد: بر اثر طوفان تاکنون 10 نفر در ایالت تامیل نادو و 29 نفر در ایالت کرلا جان خود را از دست داده اند. این درحالی است که 167 ماهیگیر همچنان مفقود هستند.

وی افزود: در مجموع 556 ماهیگیر توسط نیروی دریایی و گارد ساحلی هند از دریا نجات پیدا کرده اند. دولت های ایالتی در حال بررسی میزان خسارت در مناطق طوفان زده و اعلام دقیق تعداد افراد مفقود شده در دریا می باشند.


به گفته این مقام دولتی هند، تعداد 39 جهانگرد خارجی و داخلی که در مناطق طوفانی گرفتار شده بودند به مناطق امن منتقل شده اند.
این درحالی است که سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی از ماهیگیران در ایالت های تامیل نادو و آندرا پرادش درخواست کرده است که به دلیل احتمال وقوع بارندگی های شدید، تا سه روز آینده از رفتن به دریا خودداری کنند.


سواحل شرقی و جنوبی هند - از جمله شهر های ساحلی مانند چنای و بوبانسوار که دهها میلیون نفر در آنها زندگی می کنند - سالانه در طول ماه های آوریل و دسامبر شاهد طوفان های فصلی شدید هستند.
در سال 1999 نیز بر اثر وقوع طوفان شدید در ایالت اوریسا واقع در شرق هند بیش از 8 هزار نفر کشته شدند.
 

ایرنا


مشاهده در وبسایت منبع