۲ تصادف رانندگی در جاده زنجان - خرمدره/مرگ ۴ نفر+تصویر

بر اثر وقوع ۲ تصادف رانندگی در زیر پل روستای 'سایان' شهر زنجان یک عابر پیاده و حوالی شهر صائین قلعه شهرستان ابهر نیز مادر خانواده به همراه ۲ کودکش به کام مرگ فرو رفتند.

آفتاب نیوز : جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: در حادثه نخست که حوالی ساعت ۷:۳۰ صبح چهارشنبه /۱۵ آذر جاری/ در جاده ترانزیت زنجان - خرمدره (حوالی شهر صائین قلعه) بر اثر برخورد رخ به رخ یک دستگاه خودرو سواری پژو ۴۰۵ و یک دستگاه وانت پیکان، سه نفر از سرنشینان وانت پیکان بر اثر شدت صدمات و جراحات وارده فوت کردند.

به گزارش آفتاب نیوز، سرگرد محمدعلی عظیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شدت تصادف به حدی بالا بود که مادر این کودکان در دم جان باخت و ۲ فرزندش 'پسربچه ۲ ساله و ۹ ساله' نیز پس از انتقال به بیمارستان بوعلی سینا خرمدره به کام مرگ فرو رفتند.

وی با بیان اینکه راننده پیکان وانت نیز که از نواحی مختلف بدن صدمه و آسیب دیده بود به منظور درمان به بیمارستان بوعلی انتقال یافت، علت حادثه تلخ و خونین رانندگی را سرعت بالا و انحراف به چپ از جانب راننده خودروی سورای پژو ۴۰۵ ذکر کرد.

عظیمی اظهار کرد: این خودرو از 'روستای شویر' شهرستان ابهر به سرقت رفته بود و با توجه به اینکه صاحب خودرو با وسیله نقلیه دیگری در تعقیبش بوده بنابراین راننده سارق در پی فرار بود که چنین صحنه تلخی را رقم زد.

وی افزود: راننده سارق و خاطی نیز از سوی عوامل پلیس راه زنجان دستگیر و به منظور اعمال قانون به نیروی انتظامی تحویل شد.

جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: حادثه دوم نیز حوالی ساعت ۱۸ /چهارشنبه ۱۵ آذر جاری/ در زیر پل روستای سایان در مسیر ارتباطی زنجان - خرمدره، نزدیک به شهر زنجان، اتفاق افتاد.

عظیمی افزود: در این حادثه رانندگی نیز یک دستگاه کامیون ایسوزو به دلیل توجه نداشتن جدی به جلو، با عابر پیاده که زن بود برخورد کرده و حادثه ای خونینی را رقم زد.

وی اظهار کرد: راننده این خودرو نیز پس از برخورد با عابر پیاده، متواری شده بود که با درایت و سرعت عوامل پلیس راه در میدان بسیج شهر زنجان دستگیر و تحویل نیروی انتظامی شد.

برابر آمار پزشکی قانونی استان زنجان پارسال ۲۸۷ نفر بر اثر تصادف با وسایط نقلیه در استان فوت کرده اند، که این میزان در هفت ماهه امسال ۱۳۶ نفر بود.

مشاهده در وبسایت منبع