ورود سامانه بارشی به کشور

امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: درحال حاضر در استان های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، کردستان، جنوب کرمانشاه ، ایلام، بخش هایی از استان های همدان و زنجان شاهد بارش برف و باران هستیم.

کارشناس هواشناسی از ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور و وقوع بارش برف و باران در این مناطق خبر داد.
امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: درحال حاضر در استان های آذربایجان غربی، شرقی، اردبیل، کردستان، جنوب کرمانشاه ، ایلام، بخش هایی از استان های همدان و زنجان شاهد بارش برف و باران هستیم. وی گفت: با گسترش این سامانه نواحی بیشتری از کشور شاهد بارش ها خواهد بود که استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، فارس، خوزستان، البرز، تهران، قزوین و زنجان را شامل می شود.
سرکرده افزود: این وضعیت در سواحل دریای خزر نیز حکمفرماست و بیشتر به صورت بارش باران خواهد بود البته در ارتفاعات استان های ساحلی بارش ها به صورت برف است بنابراین رانندگانی که در جاده های مواصلاتی در تردد هستند تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.
کارشناس هواشناسی اضافه کرد: این سامانه بارشی فعال تر خواهد بود و احتمال آبگرفتگی معابر در بخش هایی از استان گلستان و شرق استان مازندران پیش بینی می شود.
وی با بیان اینکه از امروز تا دو سه روز آینده شاهد کاهش دمای هوا خواهیم بود، افزود: از عصر امروز تهرانی ها باید منتظر بارش باران باشند و حداکثر دما در پایتخت به 12 درجه بالای صفر می رسد.
 

مشاهده در وبسایت منبع