آماده باش در خوزستان باوقوع همزمان بارندگی و ریزگرد

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از اعلام آماده باش در شرکت های برق و دستگاه های امدادرسان در پی پیش بینی وقوع همزمان ریزگردها و بارندگی در استان خبر داد. به گزار ایسنا، کیامرث حاجی زاده اظهار کرد: در پی پیش بینی های هواشناسی مبنی بر وقوع بارش برف، باران و تندباد و پدیده گرد و خاک ...

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان از اعلام آماده باش در شرکت های برق و دستگاه های امدادرسان در پی پیش بینی وقوع همزمان ریزگردها و بارندگی در استان خبر داد.
به گزار ایسنا، کیامرث حاجی زاده اظهار کرد: در پی پیش بینی های هواشناسی مبنی بر وقوع بارش برف، باران و تندباد و پدیده گرد و خاک با منشا داخلی و خارجی طی دو روز آینده در خوزستان، ستاد هماهنگی مدیریت بحران به منظور مقابله با هرگونه پیشامد احتمالی، به تمامی دستگاه های امدادرسان و خدماتی از جمله شرکت های توزیع نیروی برق و شرکت های برق منطقه ای اعلام آماده باش داده است.

وی در پاسخ به اینکه باتوجه به پیش بینی وقوع همزمان بارندگی و پدیده ریزگردها، احتمال تکرار بحران قطعی برق سال گذشته وجود دارد؟ بیان کرد: براساس گزارش های شرکت های برق منطقه ای و توزیع نیروی برق خوزستان و اهواز تمامی شستشوی مقره های برق به طور مرتب انجام می شود.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان افزود: بنابراین با استناد به این گزارش ها که در حضور استاندار خوزستان نیز ارائه شده، آمادگی لازم وجود دارد و بحران قطعی برق سال گذشته را نخواهیم داشت.

حاجی زاده تصریح کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع پدیده ریزگردها دانشگاه ها و مراکز علمی ۱۳ شهرستان در روز پنجشنبه تعطیل هستند و به فرمانداران این شهرستان ها گفته شده که در صورت وقوع این پدیده اقدام به توزیع ماسک در سطح شهرهای خود کنند.

مشاهده در وبسایت منبع