کشف بیش از ۶۰۰ کیلوگرم افزودنیهای غیر مجاز خوراکی در شهرستان بهارستان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما /رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با تاکید بر تشدید بازرسی و توجه به نانوایی های سطح این شهرستان گفت: هدف اصلی این طرح حفظ و ارتقاء سلامت آحاد جامعه و بهبود و ارتقای کیفیت پخت نان می باشد.

۶۳۳ کیلوگرم جوش شیرین و افزودنی‌های غیرمجاز و نمک صنعتی از نانوایی‌های صالحیه و روستای حصارچوپان شهرستان بهارستان جمع آوری شد.
به گزارش خبرگزاری صدا  و سیما /رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با تاکید بر تشدید بازرسی و توجه به نانوایی‌های سطح  این شهرستان گفت: هدف اصلی این طرح حفظ و ارتقاء سلامت آحاد جامعه و بهبود و ارتقای کیفیت پخت نان می باشد.  دانوش دمیریان با بیان اینکه طرح بازرسی‌ و بررسی از نانوایی‌های شهرستان بهارستان ادامه‌ دار است، افزود: واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بهارستان دومین مرحله طرح بازرسی از نانوایی‌ها را در  شهرصالحیه و حصارچوپان اجرا کرده است.
وی باتاکید بر جزئیات انجام این طرح، تشریح کرد: در این طرح که توسط ۶ تیم ۲ نفره از کارشناسان بهداشت محیط انجام گرفت، نانوایی‌های شهرصالحیه و حصارچوپان مورد پایش قرار گرفت و مقدار ۱۵۵ کیلوگرم جوش شیرین و افزودنی‌های غیر مجاز و ۴۷۸ کیلوگرم نمک صنعتی جمع آوری شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان ، افزود: در  مرحله دوم این طرح، در مجموع ۵۰ نان با تجهیزات پرتابل از لحاظ جوش شیرین و نمک مورد آزمایش قرار گرفت، که از این تعداد ۴۰ مورد نان که جوش شیرین بالاتر از استاندارد داشتند نمونه برداری و به آزمایشگاه مواد غذایی جهت بررسی بیشتر ارسال شد.
گفتنی است هفته قبل ۱۱۰کیلوگرم جوش شیرین و افزودنی های غیر مجاز از نانوایی های  شهر گلستان شهرستان بهارستان  جمع آوری شد.

مشاهده در وبسایت منبع