دهکده گیاهان دارویی نقش بسزایی در گردشگری هدفمند استان ما دارد

جلال الدین صادقی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: دهکده گیاهان دارویی پروژه ای است که علاوه بر اهداف علمی- تحقیقاتی کاملا کاربردی خویش و معرفی پتانسیل جامع گیاهان دارویی استان، برای گردشگری هدفمند در حوزه گیاهان دارویی نیز می تواند نقش ارزشمندی ایفا کند.

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت جهاد دانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی، گفت: دهکده گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی نقش بسزایی در گردشگری هدفمند دارد.

جلال‌الدین صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: دهکده گیاهان دارویی پروژه‌ای است که علاوه بر اهداف علمی- تحقیقاتی کاملاً کاربردی خویش و معرفی پتانسیل جامع گیاهان دارویی استان، برای گردشگری هدفمند در حوزه گیاهان دارویی نیز می‌تواند نقش ارزشمندی ایفا کند.

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی افزود: گردشگری باید تخصصی شود و دهکده گیاهان دارویی به تسهیل این امر کمک بسزایی می‌کند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه پژوهش، فناوری و صنعت از سال گذشته بهتر برگزار شد، افزود: اما برای رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله زیادی دارد و باید بهتر از این باشد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی بیان کرد: عموم مردم باید با مزیت‌های گیاهان دارویی آشنا شوند و سود حاصل از فروش محصولات نیز نصیب آنان شود.

صادقی ادامه داد: جهاددانشگاهی یک فکر موثر را ارائه می‌دهد و برای تحقق آن باید نهادها و سازمان‌ها کمک کنند.

وی با بیان اینکه انتظار داریم در استان تمام نهادها به تحقق ایده‌های جهاددانشگاهی کمک کنند، افزود: استانداری در این امر بسیار به جهاددانشگاهی کمک می‌کند.

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه گیاهان دارویی می‌تواند جایگزین نفت شود، تصریح کرد: باید برای اجرایی کردن فکر متخصصین این حوزه کمک کرد.

صادقی با بیان اینکه جهاددانشگاهی به عملیاتی شدن طرح‌های تحقیقاتی کاربردی در دهکده گیاهان دارویی می‌پردازد،  افزود: جهاددانشگاهی به صورت ویژه در دو حوزه گیاهان دارویی و حوزه علوم اجتماعی فعالیت می‌کند.

رییس جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حوزه علوم اجتماعی، جهاددانشگاهی در دبیرخانه علمی آسیب‌های اجتماعی، فعالیت‌های ارزشمندی انجام داده است.

صادقی یادآور شد: برگزاری سمینارها، کارگاه‌ها و همکاری با نهادها از فعالیت‌های این دبیرخانه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

انتهای پیام


مشاهده در وبسایت منبع