منطقه ۲۲ در حمل و نقل عمومی کمبود جدی دارد

شهردار منطقه ۲۲ تهران گفت : با وجود اینکه در تهران از جهت تاکسی در مذیغه نیستیم، اما در منطقه ۲۲ کمبود تاکسی وجود دارد و مردم در برخی از ساعات به لحاظ رفت و آمد با مشکل مواجه هستند.

علی نوذرپور شهردار منطقه ۲۲ تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ بیان کرد: بر اساس سرشماری سال ۹۵ در منطقه ۲۲ تهران ۱۷۶ هزار نفر سکونت دارند.
نوذرپور ادامه داد: بر اساس پروانه ها و توافق های انجام شده جمعیت پذیری برای منطقه ۲۲ بالای ۵۰۰ هزار نفر است.

وی تصریح کرد: با توجه به جمعیت کنونی منطقه ۲۲، در حوزه حمل و نقل عمومی اقدامات مناسبی تاکنون انجام نشده است.

شهردار منطقه ۲۲ تهران گفت: در حال حاضر در حوزه تاکسیرانی، اتوبوسرانی و همچنین بخش حمل و نقل ریلی منطقه ۲۲ به شدت کمبود احساس می شود.

نوذرپور افزود: طبق مطالعات انجام شده و با کمک شرکت مشاور فرانسوی، موضوع احداث خط ریلی شهری برای منطقه ۲۲ پیش بینی شده است که باید در شورای عالی حمل و نقل و ترافیک کشور این موضوع تصویب و سپس اجرا شود.

وی با بیان اینکه کمبود امکانات در بخش حمل و نقل عمومی برای منطقه ۲۲ تهران یک نقطه ضعف جدی است، تصریح کرد: از مسئولان اتوبوسرانی و تاکسیرانی تهران دعوت کردیم که به اینجا بیایند تا بعد از بررسی در صورت امکان بتوانیم به تعداد ایستگاه های و اتوبوس ها بیافزاییم.

۷۵ درصد اتوبوس های تهران فرسوده اند
شهردار منطقه ۲۲ تهران با اشاره به مشکلات کلان اتوبوسرانی تهران اضافه کرد: متاسفانه ۷۵ درصد از ۶ هزار و ۲۰۰ اتوبوسی که در تهران موجود است تا پایان سال به سن فرسودگی می رسند.

نوذرپور در خصوص مشکلات تاکسیرانی در منطقه ۲۲ تهران افزود: علی رغم نوسازی های صورت گرفته در حوزه تاکسیرانی شهر تهران در سال گذشته و اینکه از جهت تاکسی در مذیغه نیستیم، اما در این منطقه با کمبود تاکسی داریم و مردم در برخی از ساعات شبانه روز به لحاظ رفت و آمد با مشکل مواجه هستند.

شهردار منطقه ۲۲ تهران تاکید کرد: موضوع حمل و نقل عمومی منطقه ۲۲ یکی از اولویت های جدی شهرداری است که برای رفع مشکلات و کمبودها در این حوزه اقدامات لازم انجام می شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر حمل و نقل عمومی در منطقه ۲۲، مدهای پیاده و دوچرخه نیز به دلیل وجود فضای باز از جمله موضوعاتی هستند که در برنامه های شهرداری به آن ها توجه شده است.


مشاهده در وبسایت منبع