باد، باران و برف سیزدهمین روز هوای پاک تهران را رقم زد/ آغاز موج آلودگی در پایتخت از هفته آینده +نمودار و توصیه های بهداشتی

طی یک هفته گذشته هوای پایتخت به بالاترین میزان آلودگی خود در طول سال نیز رسید و حتی میزان آلودگی تا حدی بالا رفت که تهران به پنجاهمین روز آلوده خود نیز رسید و در برخی ایستگاه های هواشناسی و مناطق پایتخت، میزان آلودگی ۵۰ واحد بالاتر از حد سلامت رفته و هوا را برای تمام گروه ...

سرویس اجتماعی فردا: با توجه به فرارسیدن فصل سرما، موج جدید آلودگی در پایتخت نیز به دلیل تراکم هوای سرد و وارونگی دما از هفته آینده آغاز خواهد شد و تهران که در طول سال جاری 52 روز ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای تمام گروه ها داشته، طی روزهای آینده به آلوده ترین روزهای سال خود نزدیک می شود.

 

طی یک هفته گذشته هوای پایتخت به بالاترین میزان آلودگی خود در طول سال نیز رسید و حتی میزان آلودگی تا حدی بالا رفت که تهران به پنجاهمین روز آلوده خود نیز رسید و در برخی ایستگاه های هواشناسی و مناطق پایتخت، میزان آلودگی 50 واحد بالاتر از حد سلامت رفته و هوا را برای تمام گروه های  حساس ناسالم کرد.

 

در مجموع اما از ابتدای سال جاری تاكنون هوا 12روز پاك، 197روز سالم، 52روز ناسالم برای گروه‌هاي حساس و يك روز ناسالم براي همه بوده است.

 

تهران در هفته ای که گذشت

 

براساس نتایج بررسی پارامترهای هوا‌شناسی برای ایستگاه مهرآباد، در پی برقراری جوی نسبتا آرام در صبح سه‌شنبه، به‌تدریج از بعدازظهر روز سه‌شنبه بر میزان ناپایداری جوی افزوده شده و برای برخی ساعات وزش باد مؤثر پیش‌بینی می‌شود. این شرایط در روز چهارشنبه کم و بیش تداوم خواهد داشت و برخی ساعات همراه با وزش باد مؤثر از سمت نواحی جنوب شرقی خواهد بود. همچنین دما طی ۲روز آینده روند افزایشی خواهد داشت. براساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، انتظار می‌رود همراه با افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها تا روز سه‌شنبه، شرایط نامطلوب کیفی هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس در اکثر مناطق شهر تهران همچنان تداوم داشته باشد.

 

پیش بینی وضعیت آلودگی هوا در هفته آینده

 

بر اساس نتایج پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با تداوم شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی روز جاری (جمعه)، در برخی ساعات وزش باد بسیار شدید (بزرگی بین 11 تا 15 متربرثانیه) از سمت نواحی غربی - شمال غربی انتظار می رود.هرچند این شرایط پابرجا نبوده و در روز شنبه از میزان ناپایداری جوی کاسته خواهد شد و تنها در برخی ساعات وزش باد مؤثر (بزرگی بین 3 تا 5 متربرثانیه) پیش بینی می شود. این شرایط در روز یکشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت. همچنین دما تا روز شنبه افزایش جزئی خواهد یافت. نتایج پیش بینی کیفیت هوا نیز بر برقراری شرایط کیفی هوای سالم در بیشتر مناطق شهر تهران طی روز جاری (جمعه) دلالت می کند و انتظار می رود تا روز شنبه وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در محدوده شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

 

توصیه های بهداشتی در هوای آلوده

 

باد، باران و برف سیزدهمین روز هوای پاک تهران را رقم زد/ آغاز موج آلودگی در پایتخت از هفته آینده +نمودار و توصیه های بهداشتی


مشاهده در وبسایت منبع