جزییات حادثه ریزش بهمن در اشترانکوه

خبرگزاری مهر: ۸ نفر از کوهنوردان مشهدی در ارتفاعات اشترانکوه لرستان مفقودشده است و یک نفر از اکیپ ۱۴ نفره آن ها نیز جان باخت. پیمان آسترکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان صبح جمعه در جمع خبرنگاران گفت: متاسفانه ۱۴ نفر از کوهنوردان مشهدی که به قصد کوهنوردی به ارتفاعات ...

۸ نفر از کوهنوردان مشهدی در ارتفاعات اشترانکوه لرستان مفقودشده است و یک نفر از اکیپ ۱۴ نفره آن‌ها نیز جان باخت.
خبرگزاری مهر: ۸ نفر از کوهنوردان مشهدی در ارتفاعات اشترانکوه لرستان مفقودشده است و یک نفر از اکیپ ۱۴ نفره آن‌ها نیز جان باخت.
 
پیمان آسترکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان صبح جمعه در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه ۱۴ نفر از کوهنوردان مشهدی که به‌قصد کوهنوردی به ارتفاعات اشترانکوه رفته بودند در راه رسیدن به جان‌پناه مفقود شده‌اند.
وی به بیان اینکه ۸ نفر از این کوهنوردان مفقودشده و این کوهنوردان در برگشت مسیر خود را گم‌کرده‌اند، تصریح کرد: با تلاش پرسنل اورژانس هوایی الیگودرز یک نفر از این کوهنوردان مشهدی پیدا شده و به بیمارستان شهید «ولیان» الیگودرز منتقل و عملیات احیا برای نجات ایشان انجام  شد که متأسفانه این کوهنورد بر اثر سرمازدگی جان خود را از دست داده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان به ادامه عملیات اورژانس هوایی شهرستان الیگودرز اشاره کرد و افزود: تلاش پرسنل اورژانس هوایی الیگودرز برای پیدا کردن، نجات و انتقال این کوهنوردان ادامه دارد.
 
ادامه عملیات جستجوی کوهنوردان در اشترانکوه/ ردی از مفقودین نیست
 
رئیس اورژانس هوایی الیگودرز با اشاره به ادامه عملیات جست‌وجوی تیم کوهنوردی در ارتفاعات اشترانکوه گفت: متأسفانه تاکنون ردی از مفقودین پیدا نشده است.

 طاهری مسئول اورژانس هوایی الیگودرز صبح جمعه در جمع خبرنگاران گفت: از بامداد امروز به محض اطلاع از گرفتار شدن ۱۴ کوهنورد در اشترانکوه تیم پرواز اورژانس هوایی الیگودرز به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: ۸ نفر از این کوهنوردان شامل ۳ زن و ۵ مرد مفقود شده و خبری از آنها نیست.

مسئول اورژانس هوایی الیگودرز با بیان اینکه تعدادی از کوهنوردان این اکیب دچار سرمازدگی شده که یکی از آنها فوت نیز فوت کرده است، تصریح کرد: حال مابقی کوهنوردان خوب است.

طاهری افزود: بالگرد اورژانس تا کنون موفق نشده ردی از کوهنوردان مفقود شده بیابد ولی تلاش ها همچنان ادامه دارد.

رئیس اورژانس هوایی الیگودرز ادامه داد: کوهنوردان اهل مشهد بوده و تنها یکی از کوهنوردان الیگودرزی این گروه را همراهی می کرده که وی نیز از جمله کوهنوردان مفقود شده است.

مشاهده در وبسایت منبع