بازگشایی خط ۷ مترو تا عید امسال/برای تکمیل مترو به ۲۲ هزار میلیارد پول نیاز داریم

محمد علیخانی در گفت وگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس در مورد بازگشایی خط ۷ مترو گفت: رایزنی و صحبت های لازم در این زمینه انجام شده و قرار بود ظرف شش ماه بازگشایی شود. وی افزود: البته شهردار تهران در این مورد اعلام کرده که حتما باید تا پایان سال و قبل از تعطیلات عید ...

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: قرار شده با تأکید شهردار تهران تا پایان سال و قبل از تعطیلات عید خط ۷ مترو راه‌اندازی شود.

محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس در مورد بازگشایی خط 7 مترو گفت: رایزنی و صحبت‌های لازم در این زمینه انجام شده و قرار بود ظرف شش ماه بازگشایی شود. 

وی افزود: البته شهردار تهران در این مورد اعلام کرده که حتماً باید تا پایان سال و قبل از تعطیلات عید این خط راه‌ندازی شود. البته برای ایمن سازی این خط  حداقل 300 میلیارد تومان نیاز است. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر گفت: بیش از 22 هزار میلیارد تومان برای تکمیل خطوط اصلی مترو اعتبار نیاز داریم که 10 هزار میلیارد آن فقط پول واگن است.

علیخانی همچنین در مورد راه‌اندازی خطوط LRT به جای BRT گفت: این خطوط در دست مطالعه و بررسی هستند، در کمیسیون حمل و نقل شورای شهر هنوز مطرح نشده و به عنوان پیشنهاد از سوی شهرداری به ما اعلام نشده است.

وی گفت: البته ما این برنامه را رد نمی‌کنیم، از نظر ما خوب است، اما باید بررسی بیشتری روی آن صورت گیرد. 

انتهای پیام/


مشاهده در وبسایت منبع