مفقودشدن ۸ کوهنورد مشهدی در اشترانکوه لرستان/ جان باختن کوهنورد ۲۲ ساله+ اسامی مفقودین

به گزارش ایلنا، ۱۴ کوهنورد مشهدی دیروز در مسیر بازگشت از ارتفاعات اشترانکوه از مسیر دره دایی گرفتار برف و کولاک و ریزش بهمن شدند که از این تعداد ۵ نفر با تلاش نیروهای امدادی نجات یافتند و یک کوهنورد ۲۲ ساله براثر سرمازدگی جان باخت.

به گزارش ایلنا، 14 کوهنورد مشهدی دیروز در مسیر بازگشت از ارتفاعات اشترانکوه از مسیر دره دایی گرفتار برف و کولاک و ریزش بهمن شدند که از این تعداد ۵ نفر با تلاش نیروهای امدادی نجات یافتند و یک کوهنورد 22 ساله براثر سرمازدگی جان باخت.

گفته می شود 8 نفر دیگر زیر بهمن گرفتار شده اند که تلاش برای نجات آنان ادامه دارد.

آخرین خبرها حاکیست کوله پشتی دو نفر از زیر بهمن خارج شده است.

اسامی مفقودین و نجات یافتگان حادثه اشترانکوه لرستان اعلام شد.

اورژانس هوایی الیگودرز اسامی مفقودان، نجات‌یافتگان و تنها فوتی حادثه گرفتار شده تیم 14 نفره کوهنوردی از استان خراسان رضوی که در کولاک اشترانکوه لرستان گرفتار شده‌اند را اعلام کرد.

بر اساس این اعلام اسامی مفقودان: علی حسینی، امان‌الله جوکار، ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوان‌محمدی، علی قاسم‌زاده، مجید زاده تراب.

اسامی کسانی که نجات یافته‌اند: امیر تقی زاده، محمود فرنوش فر، حسن موسوی، سروش قادری، محسن اشرفی، سید رضا وحیدی.

ضمناً متأسفانه یکی از مفقودین به نام علیرضا عامری 22 ساله فوت شده است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: کوهنوردان حادثه‌دیده در ارتفاعات اشترانکوه به هشدارهای هواشناسی توجه نکرده بودند.

رضا آریایی با اشاره به اینکه کوهنوردان حادثه‌دیده در اشترانکوه بدون توجه‌به اخطارهای هواشناسی به این قله عزیمت کرده بودند، افزود: سازمان هواشناسی یک هفته پیش اعلام کرده بود که تغییرات جوی غرب کشور همراه با برف و باران است.

وی تصریح کرد: اولین موضوعی که برای صعود به یک قله باید در نظر گرفته شود، پیش بینی های هواشناسی است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان خاطرنشان کرد: کوهنوردان با وجود اطلاع از وضعیت هوا، نباید برای صعود به ارتفاعات اشترانکوه اقدام می کردند.


مشاهده در وبسایت منبع