دمای هوای اردبیل به ۱۹ درجه زیر صفر رسید

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، شب گذشته و امروز صبح هوای نسبتا سردی در مناطق مختلف استان اردبیل حاکم بود؛ شب گذشته اردبیلی ها سردترین شب پاییز ۹۶ را سپری کردند. دمای هوای استان اردبیل به قدری سرد بود که باعث یخ بستن شیرهای آب و یخبندان در سطح جاده ها و معابر اصلی ...

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، شب گذشته و امروز صبح هوای نسبتا سردی در مناطق مختلف استان اردبیل حاکم بود؛ شب گذشته اردبیلی ها سردترین شب پاییز ۹۶ را سپری کردند.
دمای هوای استان اردبیل به قدری سرد بود که باعث یخ بستن شیرهای آب و یخبندان در سطح جاده ها و معابر اصلی شهر شد و مشکلاتی را برای مردم به وجود آورد و باوجود اینکه مردم اردبیل از دیروز لباس گرم به تن کرده بودند ولی سوز سرمای اردبیل به حدی بود که علی رغم پوشش مناسب، سرما باز هم بسیار احساس می شد.

فرودگاه اردبیل با ۱۹ درجه زیر صفر، سردترین منطقه اردبیل

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: دیشب دمای هوای فرودگاه اردبیل ۱۹ درجه زیر صفر گزارش شد که این منطقه سردترین منطقه استان اردبیل را به خود اختصاص داد.

علی دولتی مهر تصریح کرد: دیشب و امروز صبح دمای بیشتر مناطق استان اردبیل زیر صفر بود به طوری که دمای هوای خلخال ۱۴ درجه، فیروزآباد ۱۳ درجه، اردبیل ۱۱ درجه، مشگین شهر و نیر ۵ درجه، سرعین و نمین ۹ درجه و بیله سوار نیز ۳ درجه زیر صفر بود.

وی از یخبندان جاده ها در مناطق مختلف استان اردبیل خبر داد و اظهار کرد: به همشهریان و رانندگان که قصد تردد در خیابانها و معابر محلی را دارند توصیه می شود نکات ایمنی را رعایت کرده تا هیچگونه مشکلی در سطح شهر به وجود نیاید.

بیشترین بارش برف با ۲۷ سانتیمتر در خلخال

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: بیشترین بارش برف در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به شهرستان خلخال می باشد که در این شهرستان ۲۷ سانتیمتر برف را شاهد بودیم که موجب خوشحالی کشاورزان و باغداران این منطقه گردید.

دولتی مهر بیان کرد: بارش برف در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر مناطق استان اردبیل را در بر گرفت که بعد از شهرستان خلخال بیشترین بارش برف به ترتیب شهرستان گرمی با ۱۷ سانتیمتر، مشگین شهر ۱۶ سانتیمتر، سرعین و نیر ۱۵ سانتیمتر، نمین ۱۲ سانتیمتر و اردبیل ۱۱ سانتیمتر بوده است.

وی با اشاره به بارش باران نیز در مناطق مختلف استان اردبیل گفت: بارش باران نیز در شهرستان پارس آباد ۲.۴ میلی متر، اردبیل۶.۴ میلی متر، فرودگاه ۱۱.۶ میلی متر، مشگین شهر ۶.۱ میلی متر، گرمی ۳.۹ میلی متر، خلخال ۱۹.۱ میلی متر و بیله سوار ۲ میلی متر، سرعین ۱۰.۴ میلی متر، نمین ۸ میلی متر، نیر ۶.۸ میلی متر و فیروزآباد کوثر ۶.۲ میلی متر بوده است.

اردبیلی ها در روز گذشته هوای بارانی و برفی سردی را تجربه کردند و هم اکنون نیز بیشتر مناطق مختلف استان اردبیل رخت سفید بر تن کرده است.

مشاهده در وبسایت منبع