تلاش برای آموزش تلفیقی به طیف دانش آموزان اوتیسمی/ تولید بسته آموزشی برای والدین

محسن غفوریان معاون آموزشی آموزش و پرورش استثنایی درگفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در خصوص برنامه های در نظر گرفته شده برای دانش آموزان طیف اوتیسم اظهار کرد: متاسفانه دانشگاه ها در بحث تربیت نیروی انسانی و محتوای آموزشی برای ...

محسن غفوریان معاون آموزشی آموزش و پرورش استثنایی درگفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در خصوص برنامه های در نظر گرفته شده برای دانش آموزان طیف اوتیسم اظهار کرد: متاسفانه دانشگاه ها در بحث تربیت نیروی انسانی و محتوای آموزشی برای افراد دچار اوتیسم فعالیت کافی نداشتند.
وی ادامه داد: با استفاده از متخصصان امر در سطح سازمان آموزش و پرورش استثنایی و برخی از دانشگاه ها برای تولید محتواهای آموزشی و تدوین سرفصل هایی وارد عمل شدیم چرا که ماهیت طیف اوتیسم به گونه ای بوده که محتوای خاصی را برای تمامی این گروه نمی توان به کار گرفت بنابراین در حال تولید سرفصل هایی متناسب با شرایط طیف های مختلف اوتیسم هستیم.

غفوریان از فعالیت برای تولید محتوا برای کودکان و والدین دارای فرزند اوتیسم خبر داد و گفت: در این محتوای آموزشی چگونگی واکنش در موقعیت های مختلف و توصیه های عملی برای این مسئله مورد توجه قرار می گیرد و این دوره ها برای دوره های متوسطه حرفه ای است.

معاون آموزشی آموزش و پرورش استثنایی گفت: آموزش به شهروندان هم مورد توجه داریم علاوه بر آن آموزش های حرفه ای و مناسب سازی پودمان در رشته های باغبانی و کمک خدمات اداری برای دوره متوسط حرفه ای در دستور کار قرار گرفته است.

تدوین استاندارد فضای آموزشی برای دانش آموزان اوتیسمی
وی تصریح کرد: مناسب سازی ارزشیابی توصیفی ابتدایی برای دانش اموزان اوتیسم کم توان ذهنی، مناسب سازی ارزشیابی توصیفی برای طیف اوتیسم با هوش بهر عادی، تدوین سرفصل علوم برای طیف اوتیسم و تهیه کیت تصویری تیچ از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای دانش آموزان اوتیسمی است.

غفوریان از توجه به آموزش تلفیقی برای گروه اوتیسمی خبر داد و اظهار کرد: تدوین استاندارد فضای آموزشی، بسته آموزشی والدین در مواجه با رفتارهای چالش برانگیز، آماده سازی کتاب مهارت آموزی تصویری برای دوره پیش دبستانی همچنین تهیه اپلیکشین ها مختلف با این رویکرد برای اقشار مختلف از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده برای توجه به مبتلایان اوتیسم است.


مشاهده در وبسایت منبع