تداوم گرد و غبار در خوزستان تا بعداز ظهر

آفتاب نیوز : کوروش بهادری اظهار کرد: روز گذشته توده گرد و غباری در کشور عراق شکل گرفت که با ورود به استان خوزستان، برخی از مناطق را از امروز متاثر کرد. وی افزود: در حال حاضر شاهد پدیده گرد و غبار در مناطق مرکزی و جنوبی خوزستان هستیم که موجب شد صبح امروز دید افقی در اهواز به ۵۰۰ ...

آفتاب نیوز : کوروش بهادری اظهار کرد: روز گذشته توده گرد و غباری در کشور عراق شکل گرفت که با ورود به استان خوزستان، برخی از مناطق را از امروز متاثر کرد.

وی افزود: در حال حاضر شاهد پدیده گرد و غبار در مناطق مرکزی و جنوبی خوزستان هستیم که موجب شد صبح امروز دید افقی در اهواز به ۵۰۰ متر و در آبادان، خرمشهر و شادگان به ۳۰۰ متر کاهش یابد. در سایر شهرهای درگیر این پدیده نیز کاهش دید افقی گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان تصریح کرد: گرد و غبار کنونی تا بعداز ظهر تداوم دارد. در خصوص وضعیت این پدیده در روز شنبه، عصر امروز با بررسی مدل ها اطلاع رسانی لازم انجام می شود.

بهادری با اشاره به ورود یک سامانه بارشی از عصر روز گذشته به استان و بارندگی های شب گذشته در برخی نقاط، بیان کرد: این بارندگی ها امروز در مناطق شمالی استان تداوم دارند. همچنین بارش برف در تاراز گزارش شده است.

وی عنوان کرد: در شبانه روز گذشته تاراز با منفی ۳ درجه سانتیگراد و گتوند با ۲۶ درجه سانتیگراد به ترتیب خنک ترین و گرم ترین نقاط خوزستان بودند. همچنین در این مدت نوسانات دمای هوای اهواز بین ۹ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است


مشاهده در وبسایت منبع