اعزام تیم امداد و نجات برای جستجوی کوهنوردان مفقود در اشترانکوه

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: ۱۴ نفر کوهنورد مشهدی که برای صعود به ارتفاعات اشترانکوه- آلپ ایران- عازم منطقه شده بودند دچار حادثه شدند. این کوهنوردان به رغم اعلام هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی با همراهی یکی از کوهنوردان الیگودرزی راهی منطقه می شوند که متاسفانه در ادامه ...

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: ۱۴ نفر کوهنورد مشهدی که برای صعود به ارتفاعات اشترانکوه- آلپ ایران- عازم منطقه شده بودند دچار حادثه شدند. این کوهنوردان به رغم اعلام هواشناسی مبنی بر شرایط نامساعد جوی با همراهی یکی از کوهنوردان الیگودرزی راهی منطقه می شوند که متاسفانه در ادامه مسیر با «بهمن» مواجه شده و از هم فاصله می گیرند.
تاکنون یکی از اعضای این تیم به دلیل سرمازدگی جان خود را از دست داده است. هشت کوهنورد دیگر نیز مفقود هستند و برخی مسئولان از احتمال مدفون شدن آن ها در زیر برف خبر می دهند. تیم های امداد و نجات برای انجام عملیات جستجو به منطقه اعزام شده اند.

اشترانکوه به دلیل واقع شدن در قلب سلسله جبال زاگرس دارای قلل سرد مرتفع بالای سه هزار و ۵۰۰ متر از سطح دریا و همچنین دره های نسبتا گرم است. اشترانکوه رشته کوهی به طول تقریبی ۵۰ کیلومتر است که در جهت شمال غربی-جنوب شرقی امتداد دارد.

مشاهده در وبسایت منبع