ورود توده گرد و غبار از عراق به خوزستان / گرد و غبار اهواز ۱۴ برابر حد مجاز شد / هنوز تصمیمی درباره مدارس و ادارات گرفته نشده

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: هم اکنون غلظت گرد و غبار در هوای اهواز بیش از ۱۴ برابر حد مجاز است. به گزارش انتخاب، شهریار عسکری با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار در نقاطی از خوزستان از صبح امروز اظهار کرد: در ساعت ۱۲ ظهر امروز میزان غلظت گرد و غبار ...

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: هم اکنون غلظت گرد و غبار در هوای اهواز بیش از ۱۴ برابر حد مجاز است.
به گزارش انتخاب، شهریار عسکری با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار در نقاطی از خوزستان از صبح امروز اظهار کرد: در ساعت ۱۲ ظهر امروز میزان غلظت گرد و غبار در اهواز ۲۱۴۱ میکروگرم بر مترمکعب، در آبادان ۱۹۸۹ میکروگرم بر مترمکعب، در امیدیه ۱۷۴۸ میکروگرم بر مترمکعب و در بندر امام خمینی ۲۳۴۳ میکروگرم بر مترمکعب بوده است.

وی افزود: همچنین غلظت گرد و غبار ساعت ۱۲ در حمیدیه ۲۳۷۱ میکروگرم بر مترمکعب، در خرمشهر ۱۹۳۹ میکروگرم بر مترمکعب، در شادگان ۲۰۲۵ میکروگرم بر مترمکعب، در شوش ۹۰۳ میکروگرم بر مترمکعب و در شوشتر ۸۸۴ میکروگرم بر مترمکعب اندازه گیری شده است.

عسکری با بیان این که حد مجاز غلظت آلاینده ها در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است، عنوان کرد: در حال حاضر غلظت ریزگردها در اهواز ۱۴.۲۷ برابر حد مجاز، در آبادان ۱۳.۲۶ برابر حد مجاز، در امیدیه ۱۱.۶۵ برابر حد مجاز، در بندر امام خمینی ۱۵.۶۲ برابر حد مجاز و در حمیدیه ۱۵.۸ برابر حد مجاز است.

وی ادامه داد: همچنین غلظت گرد و غبار در ساعت ۱۲ ظهر امروز در خرمشهر ۱۲.۹۲ برابر حد مجاز، در شادگان ۱۳.۵ برابر حد مجاز، در شوش ۶.۰۲ برابر حد مجاز و در شوشتر ۵.۸۹ برابر حد مجاز اندازه گیری شده است.

ورود توده گرد و غبار از کشور عراق به خوزستان شهرهای جنوبی و مرکزی استان رااز صبح امروز درگیر پدیده ریزگردها کرد و دید افقی را در اهواز به ۵۰۰ متر، در آبادان، خرمشهر و شادگان به ۳۰۰ متر رساند و در دیگر شهرهای درگیر این پدیده نیز دید افقی را کاهش داد.

به گزارش ایسنا٬ هواشناسی خوزستان تاکنون در رابطه با وضعیت پدیده ریزگردها برای فردا پیش بینی یا اطلاعیه ای نداشته است و هنوز ستاد بحران در زمینه فعالیت مدارس، دانشگاه ها و ادارات در روز شنبه تصمیمی نگرفته است.

مشاهده در وبسایت منبع